johnyyyyyyyy

Lze se nakazit pohlavní chorobou z WC?

Zajímalo by mě, jestli se možně se nakazit nějakou pohlavní chorobou z WC mísy, když se při vykonávání velké potřeby dotknu penisem přední strany WC po někom, kdo by byl nakažený a také se dotkl.

Odpovědi
M_Petr_M

Pokud si na tu mísu před tebou někdo nakažený nevyhonil, tak ne.

štamgast

Třeba tenhle člověk chytil na WC sánskrt: http://www.spo­vednica.sk/de­tail.php?statu­sik=870955

Awe

Těžko…Viry a bakterie se ve vólném prostředí dlouho neudrží a „zemřou“

anonym

Nejvíce nemocí je způsobeno syrovým masem a bodavým hmyzem, možnost onemocnět díky návštěvě společného záchodu je minimální, protože jsme vybavení dobrou odolností proti tomuto ohrožení.

da ny

Z článku vyplývá, že syfilis za určitých okolností ano, také je tady svrab a žloutenka (to je sice spíše o mytí rukou…) a jiné další „lahůdky“.
http://krasna­.nova.cz/clanek/tvuj­svet/kde-na-tebe-ciha-nakaza.html

Od malička nás maminky léta učí, abychom si na veřejných WC nikdy nesedaly na prkénko (desinfekční ubrousky, obložit papírem, pokud to jinak nejde). Nikdy nevíš, kde máš drobnou ranku, trhlinku a co za špínu před tebou na prkénku sedělo ;).