Karlos72

Lze provést exekuci na movité věci, když už mám cca půl roku srážky ze mzdy povinného?

Dobrý den, mám na Vás dotaz, zda lze provést exekuci na movité věci, když už mám cca půl roku srážky ze mzdy povinného a před týdnem přišli exekutoři s rozhodnutím o provedení exekuce prodejem movitých věcí a na místě jsem jim zaplatil 11 tis. kč. jednali exekutoři správně a hlavně právně?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Volba způsobu provedení exekuce je bohužel plně na exekutorovi … Z dotazu nevyplývá, kolik měsíčních srážek by uhradilo celý dluh, ale pokud exekutorovi připadalo, že je to na dlouho a je jiný postižitelný majetek, tak podle mě může vydat další příkaz ..Na druhou stranu si dovedu představit, že nějaký zmetek vydá příkaz jen kvůli dalším nákladům, které si zaúčtuje … Řešil bych to podle poměru. Pokud těch 11 tis. byl už jen doplatek a mohli si je strhnout z další výplaty, tak to bylo šikanózuní. V opačném případě buďte rád, že máte dluh o něco nižší.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak mají právo a „morální“ povinnost pokusit se vymoci peníze co nejvíce způsoby aby pokud možno maximálně a rychle uspokojily oprávněného.
Jedna ceste je exekuce ze mzdy. Druhá cesta je prodej movitého majetku. Třetí je prodej nemovitého.

Něco jiného by bylo pokud by se vám podařilo dohodnout se na splátkách a ty byste řádně plnil. Pak, pokud by se exekutor pustil do další akce, by mi to začlo morálně skřípat…