Lze převézt užitkové právo bytu matky na dceru?

Jsem s mým manželem majitelka bytu(sdružení nájemníků).Trvale jsem hlášena u mé matky.Oba byty jsou v jednom městě.Matky byt je MNVýboru,který je nyní prodává.Matka chce užitkové právo převézt na mě -je jí 85 let,abych si mohla byt odkoupit.Prý ,dle zákona nelze převézt užitkové právo na mě .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nejprve k objasnění pojmů:
- SDRUŽENÍ NÁJEMNÍKŮ je nejspíš špatný pojem, protože nájemník je z podstaty věci ´nevlastník´, takže nejspíš jste členy "Společenství vlastníků bytových jednotek"

- UŽITKOVÉ PRÁVO je nejspíš míněno jako "Užívací právo", které vyplývá nájemci z nájemní smlouvy a toto právo lze převádět na jinou osobu, ale jen se souhlasem vlastníka

- TRVALE HLÁŠENA je myšleno jako místo ´trvalého pobytu´ které máte v občanském průkazu? Pokud ano, tak vám tuto adresu do OP museli vystavit jen na základě skutečnosti, že figurujete na nájemní smlouvě k bytu (matky) na této adrese

Tu poslední větu zmiňuji proto, že podle mého názoru již užívací právo k bytu máte, tzn. že jste v nájemní smlouvě uvedena jako spolubydlící nebo jako spolunájemník.

Pokud v nájemní smlouvě (s Městským/obecním úřadem - dříve MNV) uvedená nejste, tak se do smlouvy vaše jméno bez souhlasu vlastníka (úřadu) nedostane.

Proto doporučuji, abyste se jménem matky na úřad obrátila a požádala o vysvětlení v jakém právním postavení se vůči tomuto bytu nacházíte a že žádáte ať už jménem svým nebo jménem matky o stanovisko k předkupnímu právu k bytu, který je zařazen do privatizace...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.