maddiegirl

Lze poslat peníze někomu, kdo má účet u jiné banky? Je to třeba na dokladu někam napsat?

Lze poslat peníze někomu kdo je u jiné banky? Popřípadě jestli to někam mysim napsat pri platbe?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… samozřejmě, součástí čísla účtu je i kód banky …

Další odpovědi
Arne1

jasně. Za u každého čísla účtu je za lomítkem ještě čtyřčíslí, to je kod banky příjemce

Dochy

aaaaaa-bbbbbbbbbb/cccc
predčíslí (6)-číslo účtu(10)/kód banky(4)

standardní formát pro mezibankovní styk v rámci ČR. Pokud po Tobě někdo chce číslo účtu, standardně se předá v této číselné podobě. Pokud zadáváš do formuláře, může tam být jedno pole pro celé čííslo účtu, ale častěji je kompletní číslo účtu rozdělené do dvou či tří polí.

ivzez

Při platbě se zadává číslo účtu, na který mají peníze odejít.
Část čísla za lomítkem je kód banky.

Tzn., že už nikam nic dalšího psát nemusíte.