dust8

Lze pořídit bezdušové pneu na bicykl s 29" koly? Pokud ne, tak proč to zatím nikdo nevymyslel, když e-koloběžky to mají?

Odpovědi
elkon

Za prvé je to zbytečné a za druhé, musela by být jiná konstrukce ráfku, jsou tam uchycené dráty v niplech.

terry

Možná vymyslel, třeba vyřešil i ty niply, ale nejspíš není tak velký zájem, aby se to vyplatilo.

KuryremCZ

Bezdušové pláště se na mtb kolech běžně používají. Je třeba mít ráfek s k tomu určenými patkami, aby tam bezdušový plášť dobře seděl a těsnil. Díry pro niple se přelepují páskou, pro dodatečné zatěsnění se do pláště lije cca 80ml utěsňovací kapaliny „mlíko“, která dokáže zatěsnit např. dirku po hřebíku. Oproti duším je často třeba plášť jednou za pár dní dofouknout na správný tlak.