Avatar uživatele
Registrovaný

Lze po roce od nabití právní moci nesporného rozvodu požadovat nějaké změny?

Od manžela jsem se odstěhovala se dvěmi dětmi, pouze s oblečením. Nechtěla jsem po něm nic, byla jsem ráda, že jsem pryč. Bydleli jsme v jeho domě, kde jsem já zaplatila celkovou vnitřní rekonstrukci včetně vybavení (nová kuchyň, nový nábytek...). Chci vědět, zda mohu dodatečně žádat o nějaké finanční vyrovnání a co k tomu budu potřebovat. Případně jaký je postup. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Můžete žádat o zvýšení alimentů, soud posoudí, zda na to máte nárok a buď vyhoví nebo ne. Ale pozor, může se i stát, že alimenty naopak sníží, to záleží na momentální finanční situaci manžela a Vaší.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

...po nabytí právní moci se nedá odvolat...
Doplňuji:
Omylem jsem to smazala :-) "Ahoj, zatím jsem s rozvodem zkušenosti neměla, ale se soudy ano :-)
Ze zkušenosti vím, že po nabytí právní moci už se nedá odpovat ani nic měnit. Ale za to můžete kdykoli podat další návrh a požadovat vyrovnání. Pokud by se třeba změnila Vaše nebo exmanželova situace, můžete požadovat úpravu původního rozhodnutí.
Mě hodně pomohla paní na sociálce, a na úřadě by mohli být také ochotní, dokonce Vám pomoci všechno správně sepsat.
Držím palce, všechno dobře dopadne :-)"


Avatar uživatele
Zlatý

NELZE !

Důvodem je existence DOHODY o vypořádání vzájemných majetkových vztahů, kterou jste museli soudu předložit, protože (jak píšete) jste byli rozvedeni dle ustanovení § 24a zákona o rodině.

Pokud byste byli rozvedeni ´normálně´, tak byste dohodu o vypořádání majetku nemuseli mít ke dni rozvodu uzavřenou a v takovém případě byste mohla navrhovat (uplatňovat) nějaké finanční vyrovnání...

Zdroj: http://zakony.kurzy.cz/94-1963 -zakon-o-rodine/cast-1-hlava-5 /


Avatar uživatele
Registrovaný

pokud nedošlo po rozvodu k žádnému sporu o majetek a nedošlo ani k žádné dohodě o majetku stále platí, že všechen majetek nabitý v době manželství je společný po dobu tří let od rozvodu, nebo pokud některý z manželů nepožádá soud o rozdělení či vypořádání. Po uplynutí tříleté lhůty náleží každému z manželů polovina.

Zdroj: business.center.cz


Avatar uživatele
Pokročilý

Tak to nejde, vím to od kamarádky, měla to taky tak :-(

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.