Pokročilý

Lze odmrazit ledničku (chladničku a mrazák) horkým vzduchem z fénu? Nebo je to ničení ledničky ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jdete na to dobře, ale fénem to neřešte.
Najděte si nějaký větší hrnec, uvařte do něho horkou vodu (třeba i rychlovarnou konvicí). A nechejte hrnec několik minut stát ve vypnuté a vyklizené lednici/mrazáku. Uvidíte, jak vám to pujde!
Horký hrnec něčím podložte! ...prkénko na krájení, hadr apod. .

Počkejte si, až se začne namrzlý led pěkně odlupovat, jde to rychle, elegantně a "po dobrém, bez škrábanců".
Hrnec můžete i několikrát doplnit novou horkou vodou.
Ledničku pak vytřete vodou se šetrným saponátem (přípravkem na nádobí) necháte na stěnách chvíli působit a po chvíli smyjete čistou vodou.
Doplňuji:
Jo a ten hrnec v té lednici normálně zavřete /nenechávejte otevřená dviřka, ať Vám neutíká teplo ;)/.
Do 15ti minut máte hotovo a to do času počítám vyndání a vrácení potravin zpět.
(Potraviny na tu chvíli nechávám ve vaně nebo ve dřezu).

Další odpovědi:

Zlatý

Na rozmrazování používám léta horkovzdušný ventilátor a fén. Je to za pár minut hotové, teplota nikde nestoupne tak vysoko, že by se dějaký díl deformoval. Větší nebezpečí je z vody a otevřených spotřebičů. Na to člověk musí dávat bacha.

Zlatý

Ničení ledničky to není. Osobně jsem to dělal fénem pořád. Nyní mám samorozmrazovací , takže to již dělat nemusím.
Jinak je úplně jedno čím to uděláte. Dělejte to tím co vám nejvíc vyhovuje a na co máte pomůcky. Chladicímu zařízení je to jedno ve finále mu to jenom pomůže.

Stříbrný

Já to celý léta dělal taky fénem-ale bacha na úraz el.proudem-až teď to dělám horkovzdušnou pistolí.Naprostá pohoda.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.