mike beneš

Lze mít ve vlaku Českých Drah kolečkové brusle?

Mužů tam mít kolečkové brusle, aniž bych něco platil nebo mne průvodci vyhodil :D ?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

V batohu můžeš, ale obuté určitě ne. Zakazují to všechny dopravní prostředky, nejde jen o tvou bezpečnost, ale předevšim o bezpečnost ostatních cestujících.

Další odpovědi
marci1

Na nohou ne. Jedná se o porušení přepravních podmínek ČD a za tohle by Ti průvodčí naúčtoval přirážku ve výši 100 Kč. 🙂
Doplňuji:
100,– Kč jen kdyby jsi zaplatil v hotovosti nebo do pokladny ČD do 14 dnů. Jinak 500,– Kč.

arygnoc

môžete mať aj chodúle (chůdy), skejbord, paraglajding, bicykel (kolo) alebo nafukovací čln – len to nesmiete používať (pod hrozbou pokuty).
na používanie týchto športových potrieb – včítane kolieskových korčulí (kolečkových bruslí) – sú určené iné priestory.

vlaky tiež nejazdia napr. na skejbordovej dráhe, všakže.

;-Q

klumprt

Ne. A abych to ozdrojoval a odlišil svou odpověď od plkání tak doporučuju Kapitolu XI, bod 143 písm. n) a následující Smluvních přepravních podmínek Českých drah
pro veřejnou drážní osobní dopravu dostupných zde: http://www.cd­.cz/assets/in­foservis/cim-se-ridime/smluvni-prepravni-podminky-ceskych-drah-pro-verejnou-osobni-dopravu-_sppo_---plati-od-14--12--2014.pdf