Avatar uživatele
Registrovaný

Lze koupit státní les?

Chci koupit státní les, mám dotaz jestli je to možné. Jedná se o cca o 10 ha, které obhospodařují Lesy ČR. Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Upřesňuji: Jestli je to vůbec teoreticky možné a nebrání mi v tom §4 odst. 3 zákona č. 95/1999.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Koupit se dá ledacos, problém je ten, že k tomu musí být dva - kupující a prodávající.
Dojděte si na příslušnou lesní správu a oni vám řeknou více, případně kam se obrátit.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

radisto

Takže si sám nakonec odpovím. Otázka je problematické. Jedni tvrdí, že to lze, druzí že ne. Pokud ne, použije se předpis výše. Pokud ano, tak lze postupovat v prvé řadě podle §4 lesního zákona a požádat o předběžné svolení Ministerstvo zemědělství. Dále splnit kritéria lesu ČR (které bude možno splnit podle scelovacího programu) a potom podle §17 zak. č. 77/1997 o státním podniku, požádat ministerstvo o povolení. Dále se postupuje standardně jako u koupě každé nemovitosti.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.