Lupe mi v radiátorových trubkách, vždy brzy ráno, když se začíná topit. Ať mám nastavený jakýkoliv stupeň na ventilu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když se do studených kovových trubek pouští teplá voda tak se samozřejmě zahřívají a mění svůj objem hlavně délku, což se podle toho jak jsou uložené a upevněné, projevuje zvukovými projevy. Zcela normální.
Nejvíc se to projeví když se do trubek pustí horká voda naráz, nebo je ohřev rychlý. Při pozvolném ohřevu se to moc neprojevuje.

Ten kdo topení instaloval moc o dilataci nevěděl.

Další odpovědi:

Bronzový

Taky nám to dělá,je to zcela normální jev,když se voda v radiátoru začně ohřívat,nebo naopak chládnout.A pokud máte starší radiátory jak my,není se čemu divit.

Pokročilý

Nám taky a při tomto zvuku mám hřejivý pocit: konečně teplíčko.

Stříbrný

Záleží jak jsou trubky uložené v prostupech skrz zdí, jestli jsou něčím obalené. A zda v systému není vzduchová kapsa.

Diskuze k otázce

effi

Ale co s tím mám dělat? Jestli se tedy dá něco udělat?

Zlatý

Pájo

To lupání (až rány) vznikají v prostupech zdmi či stropy. Jsou špatně provedeny. Na trubkách chybí izolace, která by umožňovala dilataci (roztahování) ohřívajících se rozvodů. Dříve se na to kašlalo, dnes se obvykle davá na trubky MIRELON apod. Netře se tím pádem kov trubky o beton přímo.

Co s tím?
Prostupy znovu prosekat, navléknout na ně MIRELON (nebo obdobu od jiné firmy) znovu zaházet, opravit štuk a je hotovo.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.