lonžování

Souvisí to něco s vedení koně.

Nejlepší odpověď
Jarda

Lonžování je jednou z metod přípravy koně. Neslouží pouze k „vyběhání“ koně, ale je nezbytnou součástí jeho přípravy, zvláště u mladých koní. Provádí se na dlouhé lonži (vodítku), kterou má kůň připevněnou pomocí karabiny na ohlávce. Kůň se pohybuje v tzv. lonžovacím kruhu (koral), kde uprostřed stojí cvičitel, který drží lonž a udává pokyny pro pohyb koně. Dále slouží lonžování k tomu, aby si kůň přivykal na Váš hlas a s ním udávané hlasové povely.

Zdroj: casopis.plane­tazvirat.cz/050616-vycvik-kone-lonzovani-a-pomucky-1.html

Další odpovědi
Rosťa

Lonžování je od slova lonže, a to je lano k drezúře koní nebo při nácviku artistických cviků, takže lonžování bude manipulace s tímto lanem…

Zdroj: slovnik-cizich-slov.abz.cz/

Krugerka

Lonžování je jednou z metod přípravy koně. Neslouží pouze k „vyběhání“ koně, ale je nezbytnou součástí jeho přípravy, zvláště u mladých koní. Provádí se na dlouhé lonži (vodítku), kterou má kůň připevněnou pomocí karabiny na ohlávce. Kůň se pohybuje v tzv. lonžovacím kruhu (koral), kde uprostřed stojí cvičitel, který drží lonž a udává pokyny pro pohyb koně. Dále slouží lonžování k tomu, aby si kůň přivykal na Váš hlas a s ním udávané hlasové povely.

Zdroj: http://casopis­.planetazvirat­.cz/050616-vycvik-kone-lonzovani-a-pomucky-1.html

majdík

lonžování je že máte lonž ( dlouhý lano ) a máte k tomu koně a prostě na tom lonýži třebe kluše

neboli tak : Lonžování je jednou z metod přípravy koně. Neslouží pouze k „vyběhání“ koně, ale je nezbytnou součástí jeho přípravy, zvláště u mladých koní. Provádí se na dlouhé lonži (vodítku), kterou má kůň připevněnou pomocí karabiny na ohlávce. Kůň se pohybuje v tzv. lonžovacím kruhu (koral), kde uprostřed stojí cvičitel, který drží lonž a udává pokyny pro pohyb koně. Dále slouží lonžování k tomu, aby si kůň přivykal na Váš hlas a s ním udávané hlasové povely

Shiny

Lonžování je vlastně něco jako vedení koně na dlouhém laně. Je to třeba pro přípravu mladých koní,nebo i pro začínající jezdce.

makyna

je to třeba že vdete nějakého začínajícího malého koně na dlouhém laně