kamila44444

Lonžování koně

  • jsem ho chtěla lonžovat, ale on to asi neumí
  • prostě jsem ho zkoušela lonžovat, stoupla jsem si doprostřed a on nešel, tak jsem šla chvíli s ním a pak jsem si stoupla do prostřed a zase nešel. A když ho chci bičem popohnat, aby šel, tak uhne tím zadkem- bojí se toho a natočí se naproti mě..!- prostě ho chci bičem pobídnout a on se otočí naproti mě a stojí- Když ho chci zase rozejít bičem, tak se točí dokola a vyhýbá se tomu. Jak jinak ho rozejít. On nechodí do kolečka, ale pořád zamnou. První ho zkouším lonžovat na cca 2metrovém vodítku. Tak jestli to není tím, že je to krátké.Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Máš špatnou délku lonže a budeš potřebovat lonžovací bič (tzv.tušírku ) a pomocníka,příp­.lonžovací ohlávku.Koník lonžování asi nezná a neví co po něm chceš.Nejlepší by bylo kdyby pomocník byl zkušený a věděl by co a jak..Postup najdeš i v odborné literatuře…:D
Doplňuji:
Začni s osedlaným koněm a jezdcem a na lonži.Později nechte koně nasedlaného s vyvázanými otěžemi a jezdec bude pomáhat udržet koně na kruhu.

Další odpovědi
Cartierka

Určitě zkus delší lonž a musíš mít koníka sevřeného v pomyslném „V“. To znamená, že bič by měl směřovat k pánvi. Pokud stále chodí k tobě, snaž se pořád stát jakoby za ním, roztáhnout to „V“.