plebs

Líh míchaný na Zlínsku do rumu byl stejný jako se přidává do paliva?

Vedl to tam Boss Březina, kde byl výsledek 48 nebožtíků.

Odpovědi
Pepa25

Tak to už je opravdu silná demence … 48 nebožtíků si vyžádala METANOLOVÁ kauza, kdy pachatelé pančovali (ředili) etanol daleko levnějším metanolem. Že líh je jedině ETHANOL (methanol je jiný alkohol) se uží děti na základní škole v chemii.

Zdroj: https://www.res­pekt.cz/tydenik/2014/15/­pribeh-metanolovych-zabijaku

led

„Lieh konzumný“ a „Lekársky lieh“ sú iné, než technický lieh.
Navonok sú rovnaké, ale zdraviu nebezpečný technický lieh (nevhodný pre vnútorné užívanie) horí zeleným plameňom
Lekársky a konzumný lieh nie sú tak znečistené ako technický lieh a horia modrým plameňom. Ale obidva druhy liehov (lekársky aj konzumný) v neriedenom stave sú pri vnútornom použití škodlivé zdraviu.

Viac https://godzhy­.ru/sk/mozhno-li-pit-spirt-chistyi-medicinskii-spirt-mozhno-li-pit-tehnicheskii/

Hlada

V jedné z reportáží bylo, že metanol přimíchávají i oficiální výrobci, jen v menším množství. Technický líh je denaturovaný. Nedá se použít v žádném množství.

cochee

Použít k čemu? Ke konzumaci jistě ne. K čištění ano. K aditivaci motorového benzínu – asi ano, denaturační přísada tam nebude ve významném množství.