Pokročilý

Libí se vám Paříž?

Nedávno jsem tam byl a nechápu co je na ní tak extra. Eiffelovka je supr, ale jinak nic extra, Praha je podle mě mnohem hezčí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Každé velké město má svoji neopakovatelnou atmosféru. Samozřejmě, že hodně každé velkoměsto dotvářejí místní. Francouzi nejsou jen bohémové, jsou to také jak jsem si je já nazval namyšlení galští kohoutíci.
V Paříži jsem byl. Památky jsou tam nádherné, nejenom známá Eiffelova věž ale i Notre Dame, Sacré Coeur, Louvre a další. Posezení v místních kavárničkách a nasávat atmosféru také stojí za to.

Další odpovědi:

Zlatý

Já v Paříži nikdy nebyla, ale názor mám podobný. Po jedné stránce :)
Paříž je nádherná, má svoje specifický kouzlo, má duši, má ducha - a ten na člověka dýchá na každým kroku. A památek a zajímavých objektů má tolik, že ani za týden je všechny neoběhneš!

Jenže Paříž není pro každýho. Abys jí doživotně propadl, musíš být jako ona: bezstarostný bohém milující život a všechno krásný, co k němu patří. Jenom tak dokážeš naplno ocenit její kouzlo :)
Podle mě: ti cizinci, co se do Paříže bezhlavě zamilovali, snad musí mít v žilách aspoň kapku francouzské krve - i kdyby někde z 15. kolene pradědečkova pradědečka :)) No a vždycky po příjezdu do Paříže to v nich začne bublat a ožívat a oni ví, že jsou zpátky doma. Takový malý déja-vu..nebo návrat ztracenýho syna - říkej tomu jak chceš :)

Na mým seznamu míst, co bych chtěla v životě navštívit, bude Paříž až někde za druhou polovinou. Tím ale neříkám, že není nádherná!! Je!!
Jen není pro mě :)

Pokročilý

Ano. Moc. Byla jsem tam jednou, na víkend. Je pravda, že na Eiffelovku jsem se nedostala kvůli velkým frontám které byli skoro všude. Jak od zmrzlin tak po památky. To ''EXTRA'' je na ní ta romantika. Zrovna včera jsem dostala 1000 dílu puzzle s Eiffelovkou.

Pokročilý

Paříž se mi líbí, byl jsem tam dvakrát, ale možná to už stačilo. Tyhle muslimské země jako je Francie mě už nějak moc nelákají.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.