BENYTA

Lhůta pro manipulaci s darem – nemovitostí – stále existuje?

Když rodiče prodávali dům, noví majitelé ho prý nemohli prodat či darovat dříve,než za tři až čtyři roky…platí to stále,že se nemůže nabytá věc – v tomto případě nemovitost obratem darovat nebo prodat?

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

Jde o to, kdy podle darovací smlouvy sepsané nabyde obdarovaný vlastnického práva. Zpravidla je to vkladem do katastru nemovitostí.

Podle § 630 zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, však má dárce právo se domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy.

Zůstávám s pozdravem.