Avatar uživatele
Professional

Letošní Vánoce budou prý letos hlavně „z Číny“. (Ebay, Aliexpress apod.) Taky jste na těchto e-shopech něco objednávali?

Já ano. Netroufl bych si zde objednávat nějakou dražší elektroniku jako jsou mobily nebo počítače, ale spoustu věcí se zde vyplatí koupit. Akorát je nutnost objednat ještě před prosincem, abychom nedávali dárky v lednu. :))

Zajímavá 0 před 1986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ne doposud nic u těchto firem a zřejmě i nic objednávat nebudu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Letošní Vánoce prý budou plné dluhů, tvrdí ekonomové. Vánoce ztratily svůj duchovní charakter, ale většina jedinců nakupuje v duchu doby, tedy čínské zboží.

Nerada kupuji to, co nemohu přímo vidět a „omakat“ v ruce. Občas koupím na netu jen nějaké bylinky, nikoliv dárky. Nic jsem neobjednala, ani objednávat nebudu.

Někdo je spokojený, je to každého věc., odkud dárky kupuje.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Neobjednal a objednávat nehodlám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukáš Beneš

Já to beru něco s obchodu pro mladší sourozence nějaý hračky.Pro sebe a bráchu nějakou elektroniku.Pro starší členy nějak věci do kuchyně třeba fén na vlasy.A taky pro chlapy jako jsme my starší chlast :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nemám s nimi problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

I když se to někdy nepovede, tak se rudé Číně a rákosníkům zdaleka vyhýbám, zvláště když je tam umělá hmota / výjimku bych učinil u skromné zlatokopky /.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Objednávám průběžně, ale rozhodně ne kvůli vánocům.

Nejdražší věc, co jsem kdy v Číně koupil, byly tři laptopy Jumper Ezbook 2. Když jsem si spočítal, kolik bych za ně dal tady, ušetřil jsem dobrých 7500KČ! 🙂

..a to se vyplatilo i když byla záruka (jen) 12 měsíců.
V ceně bylo pojištění refundace poplatků účtovaných přepravci v ČR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

To nevím, jak Vánoce a z Číny? Já budu jako každý rok mít České.
Tak na Ebay už jednou nákup byl a snad i nadprůměrná spokojenost bez problému. Jednalo se o elektronické součástky, a dokonce bez poštovného a balného. Jinde se už nedali ani sehnat a když a dali tak o dost dražší..Co se týče mě v mém případě, bezkonkurenční. Tak na to, že to šlo dokonce přes Oceán a doma byli během týdne, mám dojem. Nebo max, to bylo další týden. No, zkrátka na to to bylo dost brzy na tu dálku. Nebalo nic poničené, vše v pořádku. Jiné zkušenosti s nimi nemám. Chce to tam projít jak kdy co se vyplatí. Něco je levnější, ale platí se doprava. Něco dražší a doprava není.. Někdy je výhodné obojí a někdy není ani jedno.
A z Německa mi zásilka šla, objednáno měsíc před Vánoci a zásilka došla až v Dubnu a to je o dost blíž. Dokonce zásilka byla poničená a rekalmace nemluvím,. Hnus. Ale to nebylo z Ebay, ale přímo od prodejce v Německu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Nakupuji tam pravidelně, i vánoční dárky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava