Dochy

Klidně… Pokud bude mít dostatečnou výdrž a spolehlivost…

Další odpovědi
Kepler

Určitě, myslím, že je i bezpečnější. Dá se s tím letět jako s větroněm, jen si přestaví vrtuli „do praporu“ a přistát se dá na kdejakém delším trávníku. Nevýhodou je krátký dolet, baterie obvykle vydrží jen okolo 20 minut. Ale na lítání pro radost to stačí.

Drap

Proč ne.

agentpv

ne, lítám jenom letadlem které má dostatečně dlouhou šňůru, popř. prodlužovačku na 220/380V s platným revizním osvědčením.

Edison

Pokud bude mít systém pro „vypuštění paliva“, jako letadla proudová… možná…

hapiky

Dochy: Každé letadlo je relativně nejbezpečnější způsob dopravy.

Dochy

Tak to bych zas netvrdil. Každé civilní komerční schválené pro provoz a v přepočtu na kilometr. To snad.
Ale já samozřejmě chci výdrž a spolehlivost u těch baterek. Představa že při pokusu o zvýšení výkonu motoru v chladnějším počasí mi letadlo chcípne (což dělala třeba starší baterie v mobilu) se mi moc nezamlouvá.
Já vím, u moderních akumulátorů to až tak moc nehrozí, ale chci aby u toho letadla než do něj sednu to někdo zkontroloval, protože technicky to úplně samozřejmé není.

Edison

Moderní trakční baterie jsou naopak mnohem více náchylné na teplotu. Taky se to řeší ejich vyhříváním. Ale jen tak mimochodem.. technologie je jedna věc… ale v komerci jde o hmotnost… Takže… dokud to nebude mnohem lehčí, tak do toho nikdo komerčně nepůjde.