Jnovt

Lepení tapety na skříň z dřevěné překližky

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lepením tapety napriklad na dveře nebo vestavěnou skříň. Chtěl bych polepit právě skříň, hladký dřevěný povrch natřený lesklou a matnou barvou. Jaké lepidlo nebo tapetu zvolit a jak to jde případně sundat dolů.

Odpovědi
cappuccino

Nejlepsi je samolepici folie.

magorvkleci

Já na podobné věci (papír na sklo, plech, OSB…) používám podle potřebných vlastností něco z řady 3M Spray Mount, funguje to rychle a spolehlivě, dá se to i posunout a sloupnout, ale třeba je to zbytečně drahý.

elkon

Lepil jsem před lety fólii d-c-fix na několik dveří. Byla to bílá fólie, se strukturou dřeva. Promyslel jsem to a pohrál si s tím, že při běžném pohledu není poznat, že to není tovární výrobek. Je proto potřeba promyslet přesahy a falce.