ReHu

Kupujete na Aukru? Dobírkou nebo přes kartu?

Doplňuji:
Nedávno jsem zjistila, že při platbě kartou prodávající vidí celé číslo karty. Tedy i číslo z druhé strany karty.
Kartou přes PC platím opravdu vyjímečně (mimo ověřených obchodů) a mám podezření, že někdo kupuje na mou kartu z Aukra.

Nejlepší odpověď
hanulka11

většinou převodem z účtu na účet
Doplňuji:
nikdy se nestalo ,že by mě někdo podvedl a nešlo o maličkosti

Další odpovědi
tom004

Kupuji na něm celkem dost,naposledy dnes.Pokud je to možné,mám nejraději dobírku i když je dražší.Zboží mi dovezou až domů,a i když doma nebývám,převezme zásilku teta. Odpadá starost s poštou.
Doplňuji:
Pro >štamgast<. Na Aukru jsem nakoupil víc než 100×,a zatím bez jediného problému.Takže ho považuji za velice seriózní a spolehlivý pro nákup i prodej.Svoje zboží na něm inzerují i renomované e-shopy.
Pro >ReHu<. Mimo dobírky používám ještě přímé složení na účet prodejce,nebo,má­lokdy, platbu složenkou. Platbám přes net zatím moc nevěřím,právě kvůli možnému zneužití.

fablen

ano, často.
Platím nejraději předem převodem z důvodu nižšího poštovného (přes kartu ne). Za ty roky jsem naletěla pouze jednou, ale v rámci programu ochrany kupujících mi byla částka za zboží + poštovné v plné výši prodejcem vrácena (prodávající měl exekuce). Prodejce si vybírám – vždy nejdříve čtu hodnocení ostatních. Často tam zboží nabízí přímo i obchody.

jendahun

Občas něco prodám,někdy něco koupím,platím kartou,nebo s PayU.To je asi nejrychlejší způsob zaplacení a nemusím čekat,až platba dojde převodem.Používám internetovou platební kartu.zatím mě nikdo na Aukru nenapálil,což nemůžu říct o Bazoš.cz a Avizo.cz.
Nechápu jak to myslíš – mám podezření,že někdo kupuje na mou kartu?Přece si snad kontrolujete pohyb na účtu přes mobil banku,nebo internet banku,ne?Mám deníček,kde si pravidelně píšu pohyb na účtu.Když tam něco nesedí,okamžitě kontaktuji banku.

Hlada

Ano, přes Aukro jsem kupoval mnoho věcí, všechny dražší ale osobním předáním, jen výjimečně platbou předem. Nikdy jsem neměl žádný větší problém.

Green

Oboje a spíš přes kartu … Nikdy se mi nestalo že by mě někdo podvedl !!!

skorcovaz

Nakoupila jsem tam cca 15×, vždy platba předem převodem z účtu. Oni tam i mají nějakou garanci bezpečného nákupu do 20 000,– Kč. Nejvíc jsem tam jednorázově utratil cca 11 000,– Kč a vše v pohodě. Jednou mne ale napálila jedna pizda, že mi poslala šmejd, ale to dobírka, bohužel, neovlivní..

štamgast

Nekupuju, takovým Aukrům aj. nevěřím, může to být plné podvodníků. Nakupuji v ověřených E-Shopech.

Drap

Zatím jsem žádnou takovou možnost nevyužil

quentos

ano; obvykle převodem z účtu

ReHu

jendahun – na placení v obchodech mám CITI kartu.
Pokud se platí v době splatnosti je super.
Ale dostávám až měsíční výpis a nemám možnost kontrolovat platny průběžně.
Takže pokud někdo použije ukradené údajé mé karty a zaplatí, zjistím to až třeba za 3 týdny.
Sice si účtenky schovávám a kompletuju je s s výpisem.
Ale sem tam účtenku někde zapomenu nebo ztratím, než dostanu výpis a nemám platbu k čemu přiřadit.
A právě mám nepřiřazené platby a nejsem si vědoma nákupu v Aukru. A navíc to není malá suma. 2200 Kč bych si pamatovala.

Běžnou kartu k běžnému účtu v bance používám vyjímečně, když mi dojde hotovost a potřebuju ji, Tak něco vyberu přes bankomat.