Zlatý

Kupujete na Aukru? Dobírkou nebo přes kartu?

Doplňuji:
Nedávno jsem zjistila, že při platbě kartou prodávající vidí celé číslo karty. Tedy i číslo z druhé strany karty.
Kartou přes PC platím opravdu vyjímečně (mimo ověřených obchodů) a mám podezření, že někdo kupuje na mou kartu z Aukra.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

většinou převodem z účtu na účet
Doplňuji:
nikdy se nestalo ,že by mě někdo podvedl a nešlo o maličkosti

Další odpovědi:

Zlatý

Kupuji na něm celkem dost,naposledy dnes.Pokud je to možné,mám nejraději dobírku i když je dražší.Zboží mi dovezou až domů,a i když doma nebývám,převezme zásilku teta. Odpadá starost s poštou.
Doplňuji:
Pro >štamgast<. Na Aukru jsem nakoupil víc než 100x,a zatím bez jediného problému.Takže ho považuji za velice seriózní a spolehlivý pro nákup i prodej.Svoje zboží na něm inzerují i renomované e-shopy.
Pro >ReHu<. Mimo dobírky používám ještě přímé složení na účet prodejce,nebo,málokdy, platbu složenkou. Platbám přes net zatím moc nevěřím,právě kvůli možnému zneužití.

Bronzový

ano, často.
Platím nejraději předem převodem z důvodu nižšího poštovného (přes kartu ne). Za ty roky jsem naletěla pouze jednou, ale v rámci programu ochrany kupujících mi byla částka za zboží + poštovné v plné výši prodejcem vrácena (prodávající měl exekuce). Prodejce si vybírám - vždy nejdříve čtu hodnocení ostatních. Často tam zboží nabízí přímo i obchody.

Bronzový

Občas něco prodám,někdy něco koupím,platím kartou,nebo s PayU.To je asi nejrychlejší způsob zaplacení a nemusím čekat,až platba dojde převodem.Používám internetovou platební kartu.zatím mě nikdo na Aukru nenapálil,což nemůžu říct o Bazoš.cz a Avizo.cz.
Nechápu jak to myslíš - mám podezření,že někdo kupuje na mou kartu?Přece si snad kontrolujete pohyb na účtu přes mobil banku,nebo internet banku,ne?Mám deníček,kde si pravidelně píšu pohyb na účtu.Když tam něco nesedí,okamžitě kontaktuji banku.

Zlatý

Ano, přes Aukro jsem kupoval mnoho věcí, všechny dražší ale osobním předáním, jen výjimečně platbou předem. Nikdy jsem neměl žádný větší problém.

Pokročilý

Oboje a spíš přes kartu ... Nikdy se mi nestalo že by mě někdo podvedl !!!

Bronzový

Nakoupila jsem tam cca 15x, vždy platba předem převodem z účtu. Oni tam i mají nějakou garanci bezpečného nákupu do 20 000,- Kč. Nejvíc jsem tam jednorázově utratil cca 11 000,- Kč a vše v pohodě. Jednou mne ale napálila jedna pizda, že mi poslala šmejd, ale to dobírka, bohužel, neovlivní..

Bronzový

Nekupuju, takovým Aukrům aj. nevěřím, může to být plné podvodníků. Nakupuji v ověřených E-Shopech.

Zlatý

Zatím jsem žádnou takovou možnost nevyužil

Zlatý

ano; obvykle převodem z účtu

Diskuze k otázce

Zlatý

ReHu

jendahun - na placení v obchodech mám CITI kartu.
Pokud se platí v době splatnosti je super.
Ale dostávám až měsíční výpis a nemám možnost kontrolovat platny průběžně.
Takže pokud někdo použije ukradené údajé mé karty a zaplatí, zjistím to až třeba za 3 týdny.
Sice si účtenky schovávám a kompletuju je s s výpisem.
Ale sem tam účtenku někde zapomenu nebo ztratím, než dostanu výpis a nemám platbu k čemu přiřadit.
A právě mám nepřiřazené platby a nejsem si vědoma nákupu v Aukru. A navíc to není malá suma. 2200 Kč bych si pamatovala.

Běžnou kartu k běžnému účtu v bance používám vyjímečně, když mi dojde hotovost a potřebuju ji, Tak něco vyberu přes bankomat.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.