Avatar uživatele
ReHu

Kupujete na Aukru? Dobírkou nebo přes kartu?

Doplňuji:
Nedávno jsem zjistila, že při platbě kartou prodávající vidí celé číslo karty. Tedy i číslo z druhé strany karty.
Kartou přes PC platím opravdu vyjímečně (mimo ověřených obchodů) a mám podezření, že někdo kupuje na mou kartu z Aukra.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, aramah, tom004, fablen před 4460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

většinou převodem z účtu na účet
Doplňuji:
nikdy se nestalo ,že by mě někdo podvedl a nešlo o maličkosti

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Kupuji na něm celkem dost,naposledy dnes.Pokud je to možné,mám nejraději dobírku i když je dražší.Zboží mi dovezou až domů,a i když doma nebývám,převezme zásilku teta. Odpadá starost s poštou.
Doplňuji:
Pro >štamgast<. Na Aukru jsem nakoupil víc než 100×,a zatím bez jediného problému.Takže ho považuji za velice seriózní a spolehlivý pro nákup i prodej.Svoje zboží na něm inzerují i renomované e-shopy.
Pro >ReHu<. Mimo dobírky používám ještě přímé složení na účet prodejce,nebo,má­lokdy, platbu složenkou. Platbám přes net zatím moc nevěřím,právě kvůli možnému zneužití.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

ano, často.
Platím nejraději předem převodem z důvodu nižšího poštovného (přes kartu ne). Za ty roky jsem naletěla pouze jednou, ale v rámci programu ochrany kupujících mi byla částka za zboží + poštovné v plné výši prodejcem vrácena (prodávající měl exekuce). Prodejce si vybírám – vždy nejdříve čtu hodnocení ostatních. Často tam zboží nabízí přímo i obchody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Občas něco prodám,někdy něco koupím,platím kartou,nebo s PayU.To je asi nejrychlejší způsob zaplacení a nemusím čekat,až platba dojde převodem.Používám internetovou platební kartu.zatím mě nikdo na Aukru nenapálil,což nemůžu říct o Bazoš.cz a Avizo.cz.
Nechápu jak to myslíš – mám podezření,že někdo kupuje na mou kartu?Přece si snad kontrolujete pohyb na účtu přes mobil banku,nebo internet banku,ne?Mám deníček,kde si pravidelně píšu pohyb na účtu.Když tam něco nesedí,okamžitě kontaktuji banku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ano, přes Aukro jsem kupoval mnoho věcí, všechny dražší ale osobním předáním, jen výjimečně platbou předem. Nikdy jsem neměl žádný větší problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Green

Oboje a spíš přes kartu … Nikdy se mi nestalo že by mě někdo podvedl !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
skorcovaz

Nakoupila jsem tam cca 15×, vždy platba předem převodem z účtu. Oni tam i mají nějakou garanci bezpečného nákupu do 20 000,– Kč. Nejvíc jsem tam jednorázově utratil cca 11 000,– Kč a vše v pohodě. Jednou mne ale napálila jedna pizda, že mi poslala šmejd, ale to dobírka, bohužel, neovlivní..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Nekupuju, takovým Aukrům aj. nevěřím, může to být plné podvodníků. Nakupuji v ověřených E-Shopech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zatím jsem žádnou takovou možnost nevyužil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ano; obvykle převodem z účtu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

jendahun – na placení v obchodech mám CITI kartu.
Pokud se platí v době splatnosti je super.
Ale dostávám až měsíční výpis a nemám možnost kontrolovat platny průběžně.
Takže pokud někdo použije ukradené údajé mé karty a zaplatí, zjistím to až třeba za 3 týdny.
Sice si účtenky schovávám a kompletuju je s s výpisem.
Ale sem tam účtenku někde zapomenu nebo ztratím, než dostanu výpis a nemám platbu k čemu přiřadit.
A právě mám nepřiřazené platby a nejsem si vědoma nákupu v Aukru. A navíc to není malá suma. 2200 Kč bych si pamatovala.

Běžnou kartu k běžnému účtu v bance používám vyjímečně, když mi dojde hotovost a potřebuju ji, Tak něco vyberu přes bankomat.

před 4460 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek