Kupujete karpra živého nebo mrtvého?

Jako malá jsem chodila s dědou vybírat kapra a měli jsme ho vždy asi dva dny ve vaně živého před vánoci. Teď už ho kupujeme ale již mrtvého. Jak je to s vými? Kupujete živého nebo mrtvého a proč?

Nejlepší odpověď
www

Vyberu si živého a nechám v prodejně zabít. Doma by to byl problém, navíc i práce.

Další odpovědi
brillant

jedině živého, je 100% čerství a jsou vnitřnosti na polévku.

beer

Jedině živého.
Dříve býval ve vaně, pak se teprve zabíjel. Čím jsem ale starší, tím víc mně dělá problém zabít cokoliv, třeba jen mouchu ))
Nyní si tedy tedy vybraného macka nechávám i zabít. A stejně je mně ho líto.. Asi stárnutím ke všemu ještě senilním ))

Matthew

My se snažíme jako každý rok nějakého ulovit na udicu :) Když to bohužel nevyjde, tak zamíříme na trhy nebo nám vypomůže nějaký známý. Jinak v každém případě je živý ;)

venkovan

Živého k váze, za váhou už platíme porcovaného.
Je to živočich, proč ho víc stresovat než je to nezbytné.

anonym

Já kupuji stále živého a doma si ho sám zabíjím.Dříve jsme ho kupovali kvůli dětem a byl několik dní ve vaně.Co odešli děti z domova, tak ho domů přinesu a ihned zabíjím.A proč?Pro­tože vím, že ho mám čerstvého a zrovna tak všechny vnitřnosti z něho (děláme rybí polévku).A v ne­poslední řadě…je to o pár korun lacinější než si ho nechávat zabít.

honza19hk

žívýho, zpracuju si ho doma. den nebo dva je v kubíkový kádi ve stodole.Do vany ho nedávám,pak to tam smrdí.

anonym

zásadne mŕtveho.
netrápi sa on ani ja.

elektrikář

Dokud byly holky malé kupoval se živý. Dětem pro radost. HONIL JSEM HOLKY ABY NOSILY DOMA BAČKŮRKY LINO BYLO DOCELA JEN NA BETONĚ A STUDILO. Malá mne překvapila otázkou Taťko jak to že kapr nemá bačkůrky. Povídám kapr nemá přece nožičky A v rybníku v blátě by se mu špatně chodilo. Malá to převalovala v hlavě pokývala s ní . A problém byl vyřešen.