Avatar uživatele
Pokročilý

Který zákon určuje počet přebíraných mincí?

Který zákon, případně přesný paragraf určuje počet mincí, který musím přijmout. Vím, že bývalo to tak, že jsem povinen přijmout jen 10 mincí stejné nominální hodnoty, ale nikde to už nemůžu najít. Díky za pomoc
Doplňuji:
Re: Gecco: ale to se jedná o 50 mincí v jedné platbě , nikoliv počet mincí stejné nominální hodnoty. Dle tohoto ustanovení co jste mi poslal tak pokud nákup bude stát 100?-Kč a zákazník by měl předal 50 kusů mincí v celkové nominální hodnotě 100,- tak to musím přijmout. Ale já se ptám zda když mě někdo nabídne třeba za nákup v hodnotě třeba 60,-Kč a bude platit 60 kusy jednokorunových micní tak zda to musím přijmout. Někde bývalo, že jsem musel přijmout jen 10 kusů jedokorun, deset dvoukorun, deset pětikorun atd...

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jde o zákon 136/2011 Sb., §5, odst 2, písmeno c) - a ten počet je 50...
;-)

http://www.epravo.cz/…
Doplňuji:
Ano - jde o 50 ks mincí bez ohledu na jejich nominální hodnotu.
Takže 50 ks
- 1,- Kč --> 50,- Kč nákup
- 50,- Kč --> 2500,- Kč nákup
- kombinace nominálních hodnot --> méně, než 2500,- Kč nákup

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.