bobrik

Který prohlížeč je lepší? Internet Explorer či Mozilla Firefox. Je to stejné? Či se to hodně liší?

Nejlepší odpověď
chudst

Kdysi byl takovy vtipek: „IE je dobry jedine k tomu, aby se z nej stahla Mozilla.“

No, to uz dneska tak moc neplati, IE se vyrazne posunulo dopredu. Stejne vsak nedam na Mozillu dopustit, protoze pouzivam spoustu doplnku. Tady dnes vidim nejvetsi vyhodu.

Jinak – jak jsem rekl, IE naskok hodne stahlo, dneska uz si nemyslim, ze ti, kdo IE pouzivaji, jsou ‚troubove‘, protoze na IE byvalo cileno nejvice utoku, nebylo dobre zabezpecene. Takze dnes jednoduse: vyberte si, co se vam libi nejvice. IE, Firefox, Chrome… – vse ma sve klady i zapory a zalezi, co se nejvice bude libit vam. Ja zustal u Mozilly.

Další odpovědi
baghira

Seznam odlišností by byl velmi dlouhý – hlavní výhodu FF vidím v možnosti přizpůsobení pomocí nesčetného množství různých rozšíření, a snad poněkud lepším zabezpečení proti virům či podobným infiltracím z nepřátelského internetu.

IE je (zatím) o něco rozšířenější, a některé špatně napsané stránky fungují správně jen v něm (ale těch je minimum a nestojí za to se jimi zabývat).

Sám používám Google Chrome.

terry

Já jsem z Mozilly přešla už před cca 2 lety na Google Chrome a vyhovuje mi více.

Tlaky

Přidávám se k příznivcům Google Chrome.

RomanP

Firefox už není to co býval , přehrávání třeba filmů nejde, chybí zásuvný modul a Mozilla si s ním jaksi hlavu neláme. Takže používám jak IE 9 tak Firefox 6. Rozdíly již v nich nevidím žádné. Je sice hodně lidí co IE 9 zatracují ale dle mě již jen ze zvyku že je to produkt Microsoftu nikoli z technické stránky.
Protože hraji browserové hry nepoužívám Google Chrome a jeho odnože. Je to prohlížeč se zaměřením na vyhledávání nikoli na všestranné působení na netu.

rynek878

Osobně používám vícero prohlížečů včetně zde obou zmiňovaných,ale stále mi vadí u Mozilly Firefoxu její delší start při prvním spuštění,jinak každý browser používám na něco jiného.