Rokio

Který je rozdíl mezi společníkem a společnicí?

Existuje například obchodní společník. Společnice je prostě prostitutka.

Nejlepší odpověď
JK2021

Řekl vám už někdy někdo, že význam slov vždy závisí na kontextu, v němž se použijí…? Takže mezi společníkem a společnicí de facto žádný rozdíl (snad kromě pohlaví/mluvnického rodu) není.

Další odpovědi
Drap

Je možné být obchodním společníkem. Obchodní společník musí mít dokonalý všeobecný přehled, současně by byly i dobré nějaké znalosti a vědomosti z daného oboru. Musí mít stoprocentní vystupování a ještě jedna důležitá věc, musí si ho někdo najmout a zaplatit ho.
Společnice nemusí být prostitutka, ale to by bylo na delší výklad.

da ny

V pohlaví.
Rokio,
kam chodíš na ty „závěry“?
Typu: „Existuje například obchodní společník. Společnice je prostě prostitutka.!
Taková VÝPLOD, od maturanta v OA, bych akt nečekala......
To měl být asi vtip, že: 😉
Společnice může být i prostitutka, to je pravda. Když napíšeš "prostě“,
zní to, jako „jen“. A to tak tedy není. Obchodní společnicí být nemůže?
společnicí u stolu být také nemůže?

„Slovo společník či společnice má více významů: gigolo, gejša – profesionální doprovod do společnosti či jen označení pro prostituta či prostitutku. favorit – v historickém kontextu oblíbenec, důvěrný společník panovníka či jiné významné osobnosti, v moderním významu např. oblíbenec sportovních fanoušků apod.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Spole%C4%8Dn%C3­%ADk

Dochy

Drap: Obchodní společník nemusí mít dokonalý přehled a nemusí mít dokonalé vystupování. Zpravidla musí mít prachy, aby se společníkem stal 😉
viz https://www.jake-james.cz/blog/jed­natel-a-spolecnik-rozdil