Rohlik

Který fotoaparát do 10 tisíc Kč pro pěší turistiku?

Chtěl bych poradit jaký fotoaparát si pořídit na focení přírody, památek a panoramat během pěší turistiky, do 10 tisíc.
Díky tomu, že jej budu muset s sebou tahat během výletů, tak by neměl být moc těžký, měl by mít GPS modul a funkci panorama. Budu rád za hledáček.
Nepotřebuji pádu a vodě odolné modely fotoaparátů. Nepreferuji žádnou značku. Nechci ultra-zoom fotoaparáty.
Děkuji za vaše tipy.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kompakt s opravdovým hledáčkem do 10 000 Kč neseženeš.

Já doporučuji : http://www.di­gimanie.cz/re­cenze-canon-powershot-g9-x-skladny-dotykac/6435

Další odpovědi
Lamalam

Nejlevnější kompakt s elektronickým hledáčkem je FUJI X-E1 za cca 12 000 (pouze tělo).

Alesh

kup si mobil s pořádným foťákem

Rohlik

Nemyslim si, ze by nejaky mobil mohl zastat funkci fotoaparatu. Uz jen diky fyzickemu omezeni velikosti.

mzm

No, novější telefony za dobrého světla fotí překvapivě dobře. Nezavrhoval bych je.

Rohlik

Dobre :) Ale nastava problem, ze mobil pouzivam jako pesi navigaci = baterie dlouho nevydrzi a pokud bych mel s mobilem jeste fotit, tak budu mit problem s energii.
Resenim by mohla byt powerbanka, ale mit ji pripojenou k mobilu a zaroven s mobilem porizovat fotky je neprakticke.