Zlatý

Kterej pták vám svým zpěvem leze nejvíc na nervy?

Občas vyrazím na procházku bez sluchátek v uších a dokážu si zpěv ptáků i užít. Co ovšem nemůžu vystát, jsou hrdličky, jejich "zpěv" je tak vlezlej, že se to nedá poslouchat. Byl jsem nedávno na Slovensku a tam jsem s hrůzou zjistil, že nejenže je tam mají taky, ale dokonce tam cukrujou nějak s "větší vervou", občas to znělo až hystericky...
ptáč: jo, tak ten by byl hned na druhým místě...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Páv - ten nezpívá, ale řve...
Naštěstí se nevyskytuje běžně...
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Budu se opakovat je to kohout ráno a sýček večer.

Zlatý

Na sídlištích se dokáží značně projevovat zejména kosi. Sice mám jejich zpěv rád, ale byl tu jeden a ten rád sedal přímo na mém balkonu, metr a půl od okna ložnice.. Děs a hrůza - co se týče decibelů, konkuroval úspěšně sbíječce a spát se nedalo jak večer, tak i ráno.
Byť ptačí zpěv miluji, tohoto jedince jsem upřímě nenáviděl ))

Bronzový

Mně vadí sýček nebo co to je. Každý večer tady někde vytrvale houká a nese se to celým sídlištěm.

Bronzový

Na procházce, v lese je to prima :D
Když jsem v Českých Budějovicích, tak mi vadí havraní krákání.
Doma rackové, když zavítají mezi paneláky ;) jinak je to tady samá straka.
Holubi vrkají spíše v centru města.
Jinak ráno by mi vadil každý ptačí hlásek, taková 4. ranní hodina... Ale toho si "naštěstí" mnoho "neužiju". Na panelákovém sídlišti to ve vyšším patře běžné není :-) .

Stříbrný

datel, kterej klofe do anténní trubky na střeše, hledaje červy, blbec...to jsou dávky jak z mašinkvéru a picnout ho vzduchovkou je proti mejm zásadám, navíc je chráněný a užitečný

Zlatý

Nejvíce "řve" asi kohout. :-)) Potom brzy na jaře nad ránem kosi, sedí blízko okna a mám pocit, že "řvou" přímo v pokoji. Nezbývá než zavřít okno. Hlučná je i straka, kavka, havran, holub ap. :-))

Zlatý

ptáč: kdepak, nejhorší je holub se svým e-e, a druhé, to máš pravdu, je pak slunéčko sedmitečné se svým huhůhu, ale vytočit mě může jedině klíště, a nejvíc to bolí, když mě točí po směru hodinovejch ručiček..

Bronzový

Kalous. Neustále otravuje a nedá se zahnat. Vždycky ho slyším, když o to nejmíň stojím.

Stříbrný

Tak to je vidět, že ani jeden z vás (myslím tím diskutující) není z vesnice.Toto všechno je jen rajská hudba proti kohoutovi.Přes den to nevadí, ale v létě když se spí při otevřených oknech a on začně ve čtyři hodiny ráno kokrhat a vy si chcete přispat když nemusíte do práce, tak to je potom na zabití toho kohouta.

Stříbrný

Bronzový

Nejhorší je holub se svým huhůhu.
Pak mě může vytočit slunéčko sedmitečné, když v noci mlátí krovkami do stropu..

Zlatý

straka.
míme ich tu hafo, a len sa niečo pohne, už vrieskajú.
a čajky (racek) - z rána, keď sa preberajú a chystajú na lov.

;-)

Pokročilý

Cikády.

Bronzový

Jakejkoliv, kterej začne řvát uprostřed noci a vzbudí mě.

Zlatý

quentos, z toho si nič nerobte. To vtáctvo len odzrkadľuje politickú scénu.
Navonok sa cukrujú a za rohom sa o ždibec chleba pobijú. Holuby to zas robia naopak. Vrabce tie sú zasa priame, je im úplne jedno, kde hlásia zprávy.
Ak sa zamyslím, vlastne v našich zemepisných šírkach ani vysloveného vtáčieho "rušiča nálady" nemáme. To viac ma rušia tie mechanické vtáky na oblohe a oceľové tátoše na cestách. Záleží to len od nášho vnímania prírody a momentálnej nálade.

Diskuze k otázce

Zlatý

marci1

Který, vlezlý. :-(

Pokročilý

arachis

každý,pokud ho musím poslouchat déle než 5 minut,ale nejprotivnější je ranní řvaní korely

Zlatý

briketka10

Zapomněla jsem na kavku obecnou ta přilétá každý
rok na naši hospodu a je děsně otravná křičí, jednou
napadla mou ségru, když šla ke mě na návštěvu, když
já venčila jejího pejska, taky nás sledoval jeden co na
nás útočil a já ho musela vzít do náruče http://www.praha1.cz/…

Zlatý

quentos

odik: jestli to právě není taky ta hrdlička. Taky jsem původně myslel, že to je on, pak jsem si zjistil, že to je hrdlička... sýčka lze slyšet zde: https://www.youtube.com/… - byl to skutečně on?

Bronzový

odik

Není to až tak vysoký, ale jen o fous a to bude tím "tlumením" mezi baráky.

Zlatý

quentos

... anebo ten holub, ten je občas aktivní taky už od brzkáho rána :{/>

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.