Pokročilý

které potraviny jíst pro zlepšení trávení a zažívání?

četla jsem, že pomáhají hořké, ale já žádné hořké nekonzumuji - pivo nepiji a ze zeleniny brokolici, rukolu, růžičkovou kapustu a jim podobné nejím a další hořké mě už nenapadají

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No, fernet je taky hořký, ale ani ten asi nebude pro tebe.
Na dobré trávení je vhodná co nejpestřejší strava a vyvarovat se potravinám, které tvému organismu neprospívají, což musíš vědět jen ty. ;-)
P.S: hořká nemusí vždy znamenat zdravá !

Další odpovědi:

Bronzový

Celozrnná mouka, potažmo celozrnné pečivo, nebo kaše. Je to nejen zdravé, ale mě to i chutná.

Zlatý

Na trávení je výborná i pohanka a cokoliv, kde je vláknina. Zkus se v obchodech pídit po výrobcích s obsahem amarantu (laskavec). A samozřejmě ovoce a zelenina - nejen hořká :) Banány, hrušky, jablka, ananas...a ze zeleniny je perfektní třeba cuketa.

A jedno varování: pokud máš se zažíváním potíže, pozor na syrovou papriku - zvlášť slupky jsou těžce stravitelný, nemuselo by ti to udělat dobře. Když už papriky, tak jedině po tepelné úpravě.
Stejně tak si dávej pozor na luštěniny - před vařením vždycky na několik hodin namočit do vody, nauč se jíst cizrnu místo hrášku a fazolí, hnědou čočku pokud možno nahradit tou červenou.

Zlatý

JAK SPRÁVNĚ KOMBINOVAT POTRAVINY
http://www.rozmarynek.com/…

Pokročilý

když mne bolí břicho tak piju heřmánkový čaj. Pomáhá mi to i na pálení žáhy. doporučuji

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.