Avatar uživatele
Shef

Která značka kávy vám nejvíc chutná?

Také jestli dáváte přednost klasické zrnkové kávě, překapávané, nebo radši rozpustnou.
Mně nejvíc chutná káva Nescafé :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Drap, briketka10 před 2966 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Buď „Duběnka“....­.....z pečlivě tříděných a jemně mletých žaludů,nebo Kopi Luwak.
Kopi proto,že výroba má poměrně bizarní historii.....­.......než se dostane na stůl v kouřícím šálku.
Obě jsou mňamkovité.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mimozemšťan

Jacobs Krönung.
V Drážďanech v Lidlu za 3,60 € http://www.li­dl.de/de/jacobs-kaffee-kroenung/p161462

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Poslední dobou Jacobs Krönung, chuťově není špatná ani Nescafé Gold. Radši rozpustnou, ovšem po ránu nedám zase dopustit na poctivého turka :{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jihlavanka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Piju turka tak všechny, které jsou poměrně levné
od Jihlavanky třeba 1kg, v akci 2+1 Tchibo, nebo
Jacobs, Douwe Egberts Grand Aroma taky 2+1,
nebo mletou v sáčku.
Někdy si namelu v mlýnku, ale zrnková káva je
drahá, ale požitek a chuť je moc dobrá 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Klasický turek, Nestle nebo Nescafe. Nepohrdu ani Jihlavankou. V poslední době využívám hlavně produkty nedaleké pražírny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

espresso Brasiliana gran gusto s rumem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

S manželkou máme rádi zrnkovou a kupujeme zrovna tu, která je v marketu v akci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Nekupuju kávu podle značky, dokonce se značkám snažím vyhýbat. Značka = masová výroba a tudíž vždy snaha něco při výrobě oj*bat, aby to mělo menší náklady. Radši si připlatím za kávičku takřka z manufaktury. Jinak přednost dávám espressu a turecké kávě (myšleno opravdové turecké, nikoliv českému „turkovi.“)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novel

Zajímalo by mě, kolik lidí co píšou že pijí tureckou kávu, má doma džezvu a tureckou kávu si opravdu umí připravit 😁
Značka (výrobce) se těžko posuzuje co do chuti. Např. 100% Arabica bude hodně podobné chuti a aroma, jak od Lavazzy, tak od Piazzy. Mám takové tušení, že budou mít stejné dodavatele (jen moje myšlenka).
Co se týče přípravy kávy, v kavárně si dávám espresso, nebo espresso lungo. Doppio je na mě dost silné, ristretto malé 🙂 Doma děláme překapávanou. Kávu si meleme vždy před přípravou, předmleté bych omlátil Jihlavankám, Jacobsům apod. o hlavu. Kupujeme většinou Lavazza Qualitá oro – je to tak ideální poměr ceny a kvality. Takový ten zlatý střed.
Jinak mít navíc tak 20.000 Kč, dávno mám doma pákový espresso 😉 Do 10.000 nemá význam kupovat.
Potom je ideální volba nějaká místní pražírna a káva tak týden po upražení. Ne víc, ne míň. Mohl bych se tu rozepsat klidně na A4, ale to by už nebylo k otázce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

V tomhle jsem hodně velký experimentátor. Prostě rád zkouším. Moje oblíbená nejlepší pražírna kávy https://www.ka­vamonro.cz/Pra­zirna-kavy-a10_0.htm mi v tomhle vychází hodně vstříc, protože mají různá kávová předplatná a tak můžu experimentovat. Každý měsíc mi od nich chodí něco jiného a je to teda něco! :) Určitě doporučuji pro všechny kávové nadšence. :)

Avatar uživatele
anonym

Lahny, takový Standart nebo Dadák bych nekoupil, i kdy bych si měl vzít úvěr na kvalitnější Jihlavanku.

před 2966 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak to jsi ještě nepoznal co je bída.Když musíš žít z jednoho platu, tak aby jsi přežil, musíš kupovat sebevětší nechutnosti.
A úvěrvsi bere jen blbec.Nejsem tak bohatý abych podporoval nemakačenky, kteří žijí z lichvy.
Za komunistů úvěry byly přijatelné, dneska to je ožebračování blbců.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Víš, lahny, ono je úvěr a úvěr. Představ si, že závidíš sousedovi novou televizi, ale nemáš na ni a tak si vezmeš( nepotřebný) úvěr. A představ si, že přijde vichr, vezme ti střechu, nejsi pojištěný a co tedy uděláš, když nemáš hotovost a hodné příbuzné?

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek