mišák1

Která zahraniční jaderná elektrárna leží nejblíže českých hranic?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jednoznačně Jaslovské Bohunice, které se nacházejí vzdušnou čarou cca 35 –40 km od naší JV hranice. Druhá slovenská elektrárna Mochovce je asi 85 km od hranic. Doplním další: v Polsku a Rakousku jaderné elektrárny nejsou, takže další je u Grafenrheinfeldu v Německu, cca 140 km vzdušnou čarou od Aše. Do 200km od hranic je pak už jen jedna další „jaderka“ v Německu …

Další odpovědi
gecco

Jaslovské Bohunice, SK

ivzez

Z otázky není zřejmé, jestli jde tazateli jenom o elektrárny v provozu.

Proto připomenu rakouskou jadernou elektrárnu Zwentendorf,
která nikdy nebyla uvedena do provozu. Rakušané po dostavění
elektrárny v referendu rozhodli, že jadernou energii nechtějí,
a zařízení rozprodali. V roce 2009 osadili sluneční kolektory …

Přesnou vzdálenost nevím, ale bude to jen
o pár kilometrů dál než Jaslovské Bohunice.
Doplňuji:
Vzdálenost je to 66 až 68 km.