Lindra

Ktarý foťák je lepší, který by jste si pořídili OLYMPUS VG-150 nebo Panasonic Lumix DMC-LS5 ?

Nejlepší odpověď
tom004

OLYMPUS VG-150

Neplatí, že je nejlepší. Jenom tam nemáš jinou možnost. Tato a podobné otázky, mi přijdou jak od malých dětí. Důležité je, co víš o fotografii obecně, na co ho budeš převážně používat, podle toho parametry objektivu, světelnost, ohnisková vzdálenost, možnost výměny objektivů a spoustu dalších informací. Když v tom budeš mít jasno, budeš zároveň vědět jaký by měl být. Teprve potom si můžeš nechat od zkušenějších poradit jaký typ a značku koupit.

Další odpovědi
hanicka.k.cb

OLYMPUS VG-150

Doplňuji:
Taky podle toho, co chceš. Jestli ho potřebuješ jen na takové to normální focení, nebo např. k moři (na potápění), jestli chceš lepší rozlišení nebo dáš přednost různým vstupům a výstupům (např. ukazovat si fotky a videa na televizi) atd. Jestli to chceš fakt jen na takové to obyčejné focení (nevadí ti menší rozlišení), ale spíš s těma udělátkama tak bych si sama za sebe určitě koupila radši Olympus. Je to na tobě 🙂

mosoj

Panasonic Lumix DMC-LS5

Jednoznačně Panasonic. Je již DMC LS6 za stejnou cenu.
Panasonic má optickou stabilizaci ( velmi důležitý doplněk), Olympus nikoliv !! i obrazově je na tom Pansonic všeobecně lépe. Ceny jsou podobné.

http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-vg-150-cerny-4gb-karta-pouzdro-kovovy-retizek-1326979877#nazory

http://www.me­gapixel.cz/pa­nasonic-lumix-dmc-ls6-cerny#nazory

Michal Kole

Příspěvek smazán administrátorem.