zbynekplzen

krbová kamna s výměníkem

Topí s nimi někdo celou zimu bez použití jiného zdroje tepla ?Kolik dřeva je třeba na zimu , jsou lepší variantou , než třeba kotel na uhlí, jak často přikládáte? předem děkuji za upřesněné informace

Nejlepší odpověď
venkovan

Těžko radit když není známá velikost domu, tepelní ztráty a uspořádání místností. Ale pokud bych chtěl topit dřevem a efektivně, tak bych si raději koupil kvalitní kotel na zplyňování dřeva. U běžného venkovského domu to vychází asi na 12 m3 dřeva – to je asi 20–25 prostorových metrů. Je potřeba mít doma zásobu dřeva na dva až tři roky, topit tím nesjtarším, nesušším.Lidi co ho mají v okolí přikládají tak dvakrát za den. Peletky na topení jsou dost drahé – jsou výhodné pro lidi co nemají možnost si dřevo rozřezat a rozštípat a uskladnit.
Krb s výměníkem bych si nechal jen na občasné přitápění když je třeba zavlažit v obýváku a ložnice púro děti si starší lidi kteří potřebují v noci v ložnici trochu tepleji. Krb jako takový má zpravidla méně účinné spalování než speciální kotel na dřevo.

Další odpovědi
greycell

Mám stejný záměr, instalovat krb s výměníkem vody a nyní shromažďuji info jaký typ kamen, komínu atd. Výhodou krbu je např.velký podíl vyzařovaného tepla přez sklo přímo v místnosti. A cenově nevyjdou draho. např.http://www­.nokaut.pl/wkla­dy-kominkowe/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym-oliwia-22kw.html

Jakub Tlapal

Dá se samozřejmě topit jenom kamny, my taky topíme jenom v nich, ale záleží, jak máte velký dům. My máme přízemní, 110 m2 a krbová kamna s výměníkem jsme si koupili zde . Za zimu spálíme kolem 3 m3 dřeva a topíme na nějakých 22 stupňů. Záleží, jaká je zima, na kolik stupňů topíte a jestli celý den, nebo vám stačí zatopit až večer. Množství dřeva, které za zimu spálíte se dá hodně ovlivnit.

Michálek1245

Hele krbovkama se dá určitě topit celou zimu, ale že bych si nechal domácnost jen na jednom zdroji tepla, to bych měl asi strach. Mám krbová kamna od https://rocal.cz/ a jsou navíc i docela pěkná a prakticky bezprašná, mám je normálně v obýváku. Navíc firma měla fakt super jednání. Profíci na první pohled. :)

kristýnary

Ahoj, my máme za sebou první zimu v novém domě, ve kterém topíme v krbových kamnech. Jsou s výměníkem a objednali jsme si je z https://www.krbova-kamna-eshop.cz/Krbova-kamna-s-vymenikem-c3_0_1.htm . Žádný jiný zdroj tepla doma nemáme a celý dům jsme bez problému vytopili na 23°C. Přikládali jsme podle toho, jak silná jsme dali do kamen polena.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

deeep

Mám krbovky Haas a sohn , ale na výrobci asi tolik nezáleží, s výměníkem. Ztopím od října do dubna včetně – tedy 7 měsíců dřevník s narovnaným dřívím o rozměru 8 × 2 × 1 metr, tj. 16 metrů srovnaného dřeva na 80 metrů bytu. Nechal jsem si před zimou dodělat obytné podkroví (dalších 80 metrů čtver. obytných ploch), izolace tvrdou pěnou od www.penovaizo­lace.cz a topím pořád stejně!!!