Jna

Koupila jsem 2 postele na prodejně, výběr z katalogu,ne­vyhovují nám. Můžeme je vrátit a chtít peníze zpět?

Výběr byl pouze z katalogu, doveženo do 3 týdnů.postel je příliš vysoká, manžel má problém na ni vylézt.

Odpovědi
Drap

Jedině po dohodě s prodejcem, pokud on bude souhlasit. Jinak neni důvod proč to vracet.

Kelt

Jedna věc je ta, že to budete chtít vy. Ale otázka je, co prodavač. Já si také něco koupil a pak to šel vrátit i s dokladem a prodavač mi řekl, že podle zákona mi nemusí vracet peníze.

JájsemRaibek

Zde bych využil ustanovení, kdy:
Naopak, pokud vlastnosti zboží vybíráte z několika možností předem daných prodávajícím (vzorník, výběr z několika rozměrů a podobně), nepůjde o danou výjimku a právo odstoupit vám náleží.
V tomto případě máte nárok na odstoupení ve lhůtě 14 dní.
Pokud však postele nejsou vyrobeny přímo na zakázku.

akaš

Nevztahuje se 14-ti denní lhůta pouze na eshopy? Tam je to jasné – viz vzorové obchodní podmínky od D-testu. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/obchodni-podminky/t-302/