FreddieR

Koupil jsem si plastové uzavíratelné pytlíky. Je bezpečné do nich vkládat koření, případně jídlo?

Koupil jsem si tyto pytlíky a jdou cítit typickým umělohmotným pachem. Je bezpečné do nich vkládat koření, případně jídlo? Mám je předtím umýt? Co byste doporučili vy, pokud bych si chtěl někam uložit suroviny (nejčastěji koření, sůl, protein…) na pozdější použití?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Mp2

V řeznictví kupuji koření na kuře a adžiku v těchto obalech… Jen na nich je nálepka s názvem koření…
Nékdo to zase doma dává do plastových nádobek a malých zavíčkovaných sklenic..

Bezpečné to je.. Vždyť se do toho dávají o drogy.. A žádný feťák na to ještě neumřel..
Hlavni asi bude nenechávat to na přimým slunci :)

Kepler

Pro kožení a potraviny bych je používal jedině v případě, pokud by bylo výslovně uvedeno, že jsou vhodné i pro potraviny. Jinak na koření radši používám sklenice s těsným šroubovacím víčkem a na potraviny ukládané do lednice jedině dózy s uzaviratelnými klipy. Takto vydrží déle.

Dochy

Jestli smrděj moc, tak bychje na potraviny nebral…
Na potraviny by měli být kvalitního sajrajtu, ze kterýho se žádný čmoudíci uvolňovat nnebudou.