Avatar uživatele
anonym

Koupě foťáku v zahraničí a její záruka

Ahoj, plánuji si koupit nový foťák v USA (nejspíše Canon G12 či Nikon). Bude mi platit záruka i v ČR a jak dlouho, je zkrácena doba záruky..? Nenašla jsem o tom na netu žádnou stránku, mohli byste mi nějakou doporučit? Děkuji. E.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4673 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Zeptal bych se přímo u zastoupení společnosti v ČR.
Otázkou ale je, jak u nás je vztah k záruční opravě. Mám pocit, že záruční opravu musím uplatňovat u prodejce a ne rovnou v servisu. Nebo jak potom reklamovat výrobek po třech opravách.
V neposlední řadě, zda nejsou rozdélné díly stejného výrobku pro trh v USA a pro trh v Evropě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Z USA záruka jedině v USA.
V EÚ bez bez problémů.
Raději ale vzneste dotaz na AWH servis jediného nositele záručních oprav foťáků Canon v ČR ( myslím ohledně nákupu v USA v EÚ v pohodě).
http://www.awh.cz/

Ono se to dost mění.

Doplňuji:
G 12 je dobrá volba. Hovořím z vlastní zkušenosti. Parametrově i v reálu lepší než Nikon P 7000.

U zrcadlovek v nižší třídě je to spíš naopak.
Nikon D 3100 a D 5100 výborné. U Canonu EOS D 600 vynikajicí ale cena o něco vyšší.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Při dnešní globalizaci mají renomovaní výrobci servisní sítě po celém světě. A Evropa je pro ně významný a solventní trh. Sestra si koupila foťák v USA, kde vyjde výrazně levněji a tuzemský servis akceptuje záruku. Dnes to funguje tak, že si podle výr.č. dohledají v databázi datum i místo prodeje. (Totéž má dcera s NB Dell).
Přesto bych pro sichr využil radu mosoje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Raději bych na to nespoléhal. Ve spojených státech je záruka pouze 1 rok v ČR 2.

Kupte si ho raději v ČR

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Zaruka bude platit takova, jaka plati v zemi, ve ktere ji kupujete. V EU je to 2 roky. Jak je to v USA netusim. Kazdopadne reklamace nebude jednoducha, musite umet anglicky, abyste jim popsala zavadu, mozna se s nima budete muset dohadovat, apod. Pokud vam to nevadi, staci si jen zjistit, jakou ma fotak zaruku. (Kdyztak jim napiste maila.) Kupoval bych ho osobne v CR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Mám Olympus,koupený v Londýně,a na seznamu opraven,jsou uvedeny i adresy v ČR.Dnes má většina výrobců,značkové prodejny,oprav­ny,i u nás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

před 8 (!) lety jsme si koupili foťák v Londýně na letišti a přikoupili navíc prodlouženou záruku na 5 let … a světe div se, tady v ČR na zastoupení té konkrétní značky FUNGOVALA :) akceptovali i to prodloužení, v opravě jsme ho měli cca 2×
… foťák fotí ještě teď, ale je tak strašně zastaralý – jenže s tím už nikdo nic nenadělá :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika