Koupě foťáku v zahraničí a její záruka

Ahoj, plánuji si koupit nový foťák v USA (nejspíše Canon G12 či Nikon). Bude mi platit záruka i v ČR a jak dlouho, je zkrácena doba záruky..? Nenašla jsem o tom na netu žádnou stránku, mohli byste mi nějakou doporučit? Děkuji. E.

Nejlepší odpověď
venkovan

Zeptal bych se přímo u zastoupení společnosti v ČR.
Otázkou ale je, jak u nás je vztah k záruční opravě. Mám pocit, že záruční opravu musím uplatňovat u prodejce a ne rovnou v servisu. Nebo jak potom reklamovat výrobek po třech opravách.
V neposlední řadě, zda nejsou rozdélné díly stejného výrobku pro trh v USA a pro trh v Evropě.

Další odpovědi
mosoj

Z USA záruka jedině v USA.
V EÚ bez bez problémů.
Raději ale vzneste dotaz na AWH servis jediného nositele záručních oprav foťáků Canon v ČR ( myslím ohledně nákupu v USA v EÚ v pohodě).
http://www.awh.cz/

Ono se to dost mění.

Doplňuji:
G 12 je dobrá volba. Hovořím z vlastní zkušenosti. Parametrově i v reálu lepší než Nikon P 7000.

U zrcadlovek v nižší třídě je to spíš naopak.
Nikon D 3100 a D 5100 výborné. U Canonu EOS D 600 vynikajicí ale cena o něco vyšší.

anonym

Při dnešní globalizaci mají renomovaní výrobci servisní sítě po celém světě. A Evropa je pro ně významný a solventní trh. Sestra si koupila foťák v USA, kde vyjde výrazně levněji a tuzemský servis akceptuje záruku. Dnes to funguje tak, že si podle výr.č. dohledají v databázi datum i místo prodeje. (Totéž má dcera s NB Dell).
Přesto bych pro sichr využil radu mosoje.

Michal Kole

Raději bych na to nespoléhal. Ve spojených státech je záruka pouze 1 rok v ČR 2.

Kupte si ho raději v ČR

chudst

Zaruka bude platit takova, jaka plati v zemi, ve ktere ji kupujete. V EU je to 2 roky. Jak je to v USA netusim. Kazdopadne reklamace nebude jednoducha, musite umet anglicky, abyste jim popsala zavadu, mozna se s nima budete muset dohadovat, apod. Pokud vam to nevadi, staci si jen zjistit, jakou ma fotak zaruku. (Kdyztak jim napiste maila.) Kupoval bych ho osobne v CR.

tom004

Mám Olympus,koupený v Londýně,a na seznamu opraven,jsou uvedeny i adresy v ČR.Dnes má většina výrobců,značkové prodejny,oprav­ny,i u nás.

pokazdejinak

před 8 (!) lety jsme si koupili foťák v Londýně na letišti a přikoupili navíc prodlouženou záruku na 5 let … a světe div se, tady v ČR na zastoupení té konkrétní značky FUNGOVALA :) akceptovali i to prodloužení, v opravě jsme ho měli cca 2×
… foťák fotí ještě teď, ale je tak strašně zastaralý – jenže s tím už nikdo nic nenadělá :)