jumpupcz

Koupě automobilu

Dobrý večer, vím, že se to tady i jinde řešilo už mnohokrát, ale nerad bych zapomněl na nějaký podstatný krok, který musím provést po koupi automobilu.
V pátek si mám jet přes celou ČR pro automobil od soukromého prodejce (stav neřešte, ten je ověřený), sepíšeme a podepíšeme tedy kupní smlouvu a domluvíme se, že třeba on ve středu půjde odhlásit auto a zrušit havarijní..
Nebo mi poraďte, jak to nejlépe udělat?
Lze sepsat např. plnou moc a vzít si malý i velký techničák a auto odhlásím já, tady u nás? Nebo si mám vzít jen malý techničák a velký si okopírovat, abych mohl uzavřít pojištění a on mi pak originál pošle poštou?

Děkuji za rady.

Odpovědi
láďa1

..http://www.pre­pisy-vozidel.cz/zmena-vlastnika-z-jineho-registracniho-mista
Doplňuji:
Pojištění se odhlašuje na základě kupní smlouvy.

cukrar

vždy bude jiná rada pro kupce a pro prodejce..

řešíme jen doklady.

1 vezmete si malý techničák a zelenou kartu, bez ní nemůžete jet.
2 Prodejce v pondělí dojde na evidenci, a odhlásí vozidlo na Vás. Pak pošle techničák poštou. Předtím si ho okopíruje.

  1. zruší si pojištění až se to jemu hodí, nejlépe v pondělí…
  2. vy si okopírujete při prodeji techničák a v pondělí uzavřete pojištění
  3. počkáte až dojde poštou techničák pak dojdete na evidenční kontrolu, pote s doklady na evidenci vozidle a provedete dohlášení změny na Vás.
  4. po celou dobu můžete vozidlo provozovat.

Stačí takto?