Hakunamatata

Komu zůstane tazne lano, když motorové letadlo táhne plachtak? A co s ním pak dělá?

Nejlepší odpověď
ponovotny

zůstane u tažného letadla. Plachťák jen otevře takové oko za které to lano drží a pustí se. Tažné letadlo s ním pak přistane
Doplňuji:
v odkazu uvidíte, jak je to lano u vlečného letadla přidělané a jak to funguje, že nikdo žádné lano nikam nestahuje http://www.you­tube.com/watch?v=mpyc­km1kxkY

Další odpovědi
ladaadal

No přece logicky na tažném letadle. Většinou se ještě za letu navine dovnitř.

Mapel

Tažnému letadlu, které ho potom odhodí. Možná větší letadla ho navíjejí, ale u nás na letišti ho vždy odhodili.
Doplňuji:
Tak se může i navíjet
http://www.fron­ta.cz/dotaz/klu­zaky-a-tazna-letadla

cukrar

V Josefově se to roztahuje navijákem…

mosoj

Pokud letadlu neupadne, přiveze ho zpět na letiště. Pokud mu upadne, mají se dobře magneti ! a večer stráví v hospodě.

ponovotny

tam kde je plachtařský oddíl, mají většinou oba způsoby vytahování.
Naviják je levnější způsob, ale má omezenou výšku do které je schopen letadlo vytáhnout. Proto se používá pro výcvik. Kluzák je jím vytažen do cca 80–100m a může poté do přistání udělat jeden oblet letiště. Ke skutečnému plachtění je pak potřeba aerovlek

ponovotny

Mapel- není kluzák jako plachťák ;)
odhazuje se (tedy padá na zem) lano od navijáku