zjentek

Čí jsou peníze (kdo je vlastníkem) v mé peněžence?

Hotovost v mé peněžence jsou peníze mé, peníze ČR, nebo peníze EU?

Nejlepší odpověď
da ny

Vlastníkem bankovek, mincí je stát/ČNB.
Jsou vydané, pro hotovostní platby.
Vlastníkem hotovosti ve tvé peněžence jsi přechodně Ty, případně ten, kdo si je k tobě (do peněženky) uložil. Ty peníze prostě nejsou tvoje..... Máš v peněžence státní majetek 😉

Další odpovědi
Kelt

No je to tvoje, ale kdyby takto uvažoval každý, tak by si nikdo nic nekoupil, peníze by neobíhaly. Takže určitou dobu jsi vlastník. Když jsi chodil určitou dobu s Janou, tak řekne , že zjentek byl její druh, ale bankovky, které jsi měl před rokem nebudou říkat , že byly kdysi zjenteka, a 6e jsou pořád jeho.

aliendrone

KÉŽ by to bylo jak píše da ny. Bohužel má pravdu jen částečně. Bankovky NEJSOU tvoje, ale nejsou ANI STÁTU. Jsou ČNB, což je organizace, kterou sice stát zřídil, ale NEVLASTNÍ ji a v podstatě ani nemá žádné vlivné slovo na její činnost. Pochop, to, že někde např. vykopeš díru, tak NEZNAMENÁ, že „díra je tvoje“.

Státní instituce sice může např. jmenovat guvernéra, odvolat již ale NIKOLIV. Přesněji může to zkusit, ale k úspěšnému odvolání je potřeba SOUHLAS jiných (evropských, nikoliv NAŠICH) institucí! Tolik k možnostem státu. A až Pepa25 začne plkat, že „ČNB je naše“, tak chci vidět AKCIE či jakékoliv jiné MAJETKOVÉ LISTINY, vztahující se k vlastnictví ČNB státem. NEUKÁŽE NIC, protože ČNB NENÍ NAŠE, je to zcela na nás nezávislá instituce a může si dělat CO CHCE. Tedy POKUD jí to schválí nadřízený orgán (ECB). Kdo tomu nerozumí, tak mluvíme o GLOBÁLNÍM KAPITÁLU a tomu nějaká Črdel může leda tak uctivě lízat nohy.

Tudíž ty jsi jen DOČASNÝM DRŽITELEM papírků, jejichž hodnotu neurčuješ (a ona NEUSTÁLE KLESÁ, této ZLODĚJNĚ se říká INFLACE.) Ovšem ani ZLOunie nevlastní „svoji“ ECB, je to ekvivalent stejného principu aplikovaného u nás.

Tohle je absolutně nejzásadnější problematika, kterou se musíš prokousat, jestli nechceš být v systému jen tzv. „hadr na holi“, který trpně bude přijímat, co se mu předhodí (rozuměj – NECHÁVAT SE OKRÁDAT). Dobrá tázka, ale už jsem se tu o tom párkrát rozepisoval, proč nosit stále dříví do lesa. 😐

Colby Adkins

Je to samozřejmě vaše, ale pokud by na tom byl konsenzus, nikdo by nic nekoupil a žádné peníze by si nevyměnily ruce.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ geometry dash scratch

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: christharmonyloanfund@gmail.com

Pepa25

Hloupá otázka a tři velmi divné odpovědi … To si fakt ani nemůže odjet na víkend mimo signál, abyste tu neblbnuli 😉?

aliendrone: „naše“ jsou také soudy, BIS, NKÚ atd. aniž bychom měli „majetkové listiny“ ECB nic ČNB v měnové politice nechvaluje, co si pánové s korunou nadrobí, to mají. Soudce to má na rozdíl od guvernéra „na furt“, guvernér jen na 5 let. Navíc, pokud by fakt něco provedl, tak by z tím určitě šlo něco dělat (ostatní členové bankovní rady by ho dotlačili k rezignaci). Jinak chlape, dělel něco se sebou: na IT otázky dokážeš smysluplně, ale k ekonomice a politice se vyjadřuješ hůř než místní dys-puberťáci …