SickBreed

Kolik vteřin komerčního hudebního díla je možné použít?

aby člověk nemusel platit autorská práva. Například do znělky, jak podmaz pod video atd.

Druhá otázka, je možné tento útžek skladby využít i v díle výdělečného charakteru?

Nejlepší odpověď
Hamon

Hudební dílo podléhá autorskému právu. Bez svolení autora nesmíš použít ani část díla.
Doplňuji:
Přesněji bez svolení vykonavatele majetkových auorských práv.

Další odpovědi
arygnoc

tieto otázky sú absolútne irelevantné.
o všetkom hovorí tzv. autorský zákon, prípadné dotazy zodpovie osa (Ochranný svaz autorský).
čo proste nie je vaše, musíte zaplatiť, a navyše by ste mal mať i súhlas autora s použitím, resp. majiteľa autorských práv.

platí to o všetkom – videu, písanom (i hovorenom) slove, hudbe, ale i dizajne, loga a mnoho iných veciach, v niektorých prípadoch sú dokonca chránené i slovné spojenia (názvy štátov, firiem, či vymyslené slová [MeteleskuBlesku]) či dokonca názvy domén.

o všetkom hovorí autorský zákon, treba si ho preštudovať.

nechápem, čo na tom nie je pochopiteľné.

lota

Ani chvíli hudby, ani úryvek textu (viz žaloby pana Svěráka…). Zde je autorský zákon: http://zakony­.centrum.cz/au­torsky-zakon