OSJJ

Kolik stojí zkolaudování z pozemku typu ,,trvalý travní porost'' na stavební parcelu?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zkušených jestli neví, kolik stojí přepis pozemku typu ,,trvalý travní posrost'' na pozemek stavební (abych zde mohl postavit dům). Děkuji mnohokrát za případné odpovědi. Hezký den přeji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tomu se neříká kolaudace ale „vyjmutí z půdního fondu“. Cena je podle bonity který půda na pozemmku má. Také se vám může stát že vám to úřady nedovolí.
Doplňuji:
Vyjímá se jenom zastavěná plocha.

Další odpovědi
tom004

Tady nejde o zkolaudování,ale o změmu užívání daného pozemku.Doporučuji návštěvu KÚ,MÚ,příslušné odbory, kde se dozvíte vše potřebné.Opravdu není možné,vysvětlit to několika větami.

Deli

Napřed se žádá o změnu na katastru, pak je nutno mít vypracovaný projekt – a s ním šup na stavební úřad. (Napřed se ale domluvte na stavebním úřadu, co je třeba k projektování, jsou třeba stanovené tzv.stavební čáry – vzdálenosti k budoucí stavbě od hranice pozemku atd.) Pak je zas nutno hlásit změnu na katastr – budoucí zastavěná plocha je stavební parcela, kolem je zahrada. S každou takovou změnou se mění i výpočet daně z nemovitosti, změny nutno hlásit na FÚ začátkem následujícího roku po změně…
Je toho hodně, doslova kolotoč po úřadech 🙂

venkovan

Nejdřív bych se podíval na územní plán obce zda na pozemku je možné stavět obytný dům.