Minas

Kolik stojí postavit menší servrovnu?

Aktuálně plánuji postavit specifickou videopůjčovnu, ale nemám server, kam bych filmy a seriály nahrál. Je lepší si ji postavit, anebo od někoho pronajímat? Když řeknu menší, mám tím na mysli menší, nikoliv pro nadnárodní firmy. Jarínku, je to moje věc, co dělám, aspoň nesedím na zadku jako ty!

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

Jak specificka? Za serverovnu muzes dat pet tisic, kdyz ji budes mit ve sklepe na starym pocitaci nebo petset milionu, kdyz si k tomu budes stavt vlastni zabezpecenou halu se zaloznim agregatorem a blade serverama (treba).
Na blbou otazku blba odpoved.

Další odpovědi
gecco

Kolik stojí koupit menší auto???
😁
Menší auto lze koupit za pár set i za pár desítek milionů…

Nejdřív si definuj, co vlastně chceš – a jóóó, ty to vlastně nevíš, viď???
😛
___
Pro uložení pár set/tisíc filmů ti stačí nějaká stará ´máša´ s diskovou kapacitou v řádu TB. Tu zakopneš někam pod stůl a je to.
Otázkou se, co chceš dál – dostupnost 7/24, šířka přenosového pásma, garance konektivity…
A otázkou je i co ´máš´ – UPS, klimatizovaný prostor, dostupnost přístupového bodu na páteřní linky, dostupnost datacentra…

jáára

Lepší je jít na piva neb shoříš jak papír. Kdo by si od tebe něco stahoval a ještě za to platil… A zrovna tobě amatére…

E: Ani ne tak milej hochu, Já mám program zaplněnej na měsíc dopředu. Do toho mám ještě zaměstnání. To ty máš asi jenom prázdniny?

Emefej

Pronajmi si dedikovaný server. Dá se to pořídit od 2000 Kč/měs. Výjde to podstatně levněji, než stavba serverovny.

Minas

Amatére ? říká člověk, který stratil mozek již v daleké minulosti.