Pokročilý

Kolik stojí postavit menší servrovnu?

Aktuálně plánuji postavit specifickou videopůjčovnu, ale nemám server, kam bych filmy a seriály nahrál. Je lepší si ji postavit, anebo od někoho pronajímat? Když řeknu menší, mám tím na mysli menší, nikoliv pro nadnárodní firmy. Jarínku, je to moje věc, co dělám, aspoň nesedím na zadku jako ty!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Jak specificka? Za serverovnu muzes dat pet tisic, kdyz ji budes mit ve sklepe na starym pocitaci nebo petset milionu, kdyz si k tomu budes stavt vlastni zabezpecenou halu se zaloznim agregatorem a blade serverama (treba).
Na blbou otazku blba odpoved.

Další odpovědi:

Zlatý

Kolik stojí koupit menší auto???
:-DDD
Menší auto lze koupit za pár set i za pár desítek milionů...

Nejdřív si definuj, co vlastně chceš - a jóóó, ty to vlastně nevíš, viď???
:-P
___
Pro uložení pár set/tisíc filmů ti stačí nějaká stará ´máša´ s diskovou kapacitou v řádu TB. Tu zakopneš někam pod stůl a je to.
Otázkou se, co chceš dál - dostupnost 7/24, šířka přenosového pásma, garance konektivity...
A otázkou je i co ´máš´ - UPS, klimatizovaný prostor, dostupnost přístupového bodu na páteřní linky, dostupnost datacentra...

Bronzový

Lepší je jít na piva neb shoříš jak papír. Kdo by si od tebe něco stahoval a ještě za to platil... A zrovna tobě amatére...

E: Ani ne tak milej hochu, Já mám program zaplněnej na měsíc dopředu. Do toho mám ještě zaměstnání. To ty máš asi jenom prázdniny?

Stříbrný

Pronajmi si dedikovaný server. Dá se to pořídit od 2000 Kč/měs. Výjde to podstatně levněji, než stavba serverovny.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Minas

Amatére ? říká člověk, který stratil mozek již v daleké minulosti.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.