Bronzový

Kolik stojí 1 kg kvalitního pracího prášku?

Podle čeho se pozná, že je prací prášek kvalitní, co musí splňovat? Já znám akorát Ariel a Persil a víc nic :) nadešla doba, kdy si musím sám prát a teď se rozhoduji, který prášek si koupit. Aby dobře pral a nezanášel automatickou pračku. Abych za něj nedal celé jmění...
Teď je tady v Kauflandu v akci 4 kg Persil color za 159 Kč, je to výhodné?
Děkuji!
Doplňuji:
Nejspíš budu prát hodně často montérky... Na kolik stupňů (nemám na nich už cedulku) a odstraní to i pořadnou špínu? (třeba olej, šmír, apod.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zas tolik to neřešte.
Koukám na cenu i na kvalitu, kupuji:
REX color
Lanza color
TIDE color
Bonux color
Cena je cca 230 - 300 Kč za 6 kg.

Vychází levněji nez Ariel a Persil a perou dobře - a to mám muže, který pořád něco kutí, a dvě malé děti.

Občas si koupím takové ty kapsle ARIEL, vyjdou dráž, ale vyperou DOKONALE a snadno se dávkují - jen hodíte jednu kapsli do bubnu k prádlu.

Nezapomeňte na aviváž, vyplatí se dražší - Lenor, Silan - opravdu to prádlo pak voní a snáž se žehlí, laciné aviváže vyprchají rychle.

Jinak ta akce v Kauflandu - ano, je to výhodné.

No a jinak spíš nastudujte návod k pračce, ať víte, co a jak nastavit, běžné prádlo perte na 40, lůžkoviny, utěrky, kapesníky na 90-95, ručníky 60-80, bývá to i na visačkách.
Třiďte prádlo podle barev:
- světlé barvy + bílá
- červené
- sytě barevné (bez červené, ta barví jinak vše)
- tmavé + černé

Držím palce!!!
Doplňuji:
Na šmír apod. si opravdu nechte poradit nějaký přípravek v drogerii. Já ho většinou vyperu tak na potřetí.
A jinak - teplota bude na cedulkách montérek doporučována asi 40, ale z mojí zkušenosti: hodně špinavé montérky, ale i džíny, snesou i vyvářku. Takže klidně 60, občas i víc neuškodí.

Další odpovědi:

Zlatý

Na monterky,ani jeden z uvedených prášků,nebude ten správný.Na takové nečistoty jsou speci prášky.A v tom bych si nechal poradit v nějaké dobré drogerii.

Zlatý

Dotaz je tak trochu nelogický a to z důvodu toho, že u jednotlivých prášků může být různé dávkování. Pak můžeš mít prášek, kde kilo stojí třeba 50 Kč a uděláš z něj 5 praček (jedno praní vyjde na 10 Kč) a nebo můžeš mít prášek 1 kg za 100, ale dávka je čtvrtinová a tudíž jedno praní vyjde na 5 Kč.
Nehledě na fakt, že pak takový prášek se prodává v menším balení, takže se s tím nedřeš jako pitomec, když to táhneš z krámu. ;-) P.S. Ty čísla úplně neodpovídají realitě, jen jsem na nich chtěl demonstrovat, jak to správně posuzovat.

Zlatý

na montérky naní nic lepšího než od Dedry Speciál mechanic - tak se prášek jmenuje a je speciálně na silně znečištěné věci od šmíru, oleje prostě právě to co potřebujete jinak ariel je dobrý ale na normální prádlo a pokud použijete Ariel kapsle nepotřebujete žádné aviváže

přeji vám jen čisté prádlo a radost z dobře vykonané práce

Stříbrný

Tak to nevím, dlouho jsem o tom nic "nestudovala".
Ale nenahraditelný a nejlepší účinný prostředek na všechny možné skvrny je JELEN (mýdlo) - ten si fakt nemůžu vynachválit.

Pokročilý

Na monterky přidávám k prášku malého frťana jar tee tree s glycerinem. Suprově to pouští

Zlatý

pračku mám nastavenou na jeden vprogram a v tom peru vše, měním jenom teplotu.

prášek ariel.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.