osratykolik

Jak dlouho bych v krizi vydržel s plynovou lahví o objemu 33 Kg?

Předpokládané použití je následující:
1× za den ohřev jídla (z konzerv) pro 2 osoby
1× za 2 dny ohřev vody pro umytí celého těla pro 2 osoby

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jednu. Na to stačí možná jen 10-kg lahev na půl roku.

Další odpovědi
Lgee

72 dní a 5 hodin

Dochy

Samotné vaření možná rok, spíš víc. 10kg bombu jsme měnili řádově jednou za měsíc jestli si dobře pamatuju. A to se vařilo docela dost. Co se koupání týče: Nedokážu odhadnout. Ale dá se to zhruba spočítat, pokud dokážeš říct kolik vody spotřebuješ a o kolik ji potřebuješ ohřát.

zjentek

Nechci do toho nějak rýpat ale existují národy, kde celkem obstojně a především velmi šťastně žijí i bez elektřiny a plynu. Především záleží na schopnostech jednotlivců. Umíš oheň? 🤷‍♂️

osratykolik

zjentek: myslíš si, že ty tvoje řečičky při krizi budou někoho zajímat? Já se narozdíl od tebe o sebe umím postarat a ty si dál věř svým teoretickým dovednostem a hlavně věř vládě, že tě provede krizí a že tě nenechá padnout :)

Pepa25

Docela by mě zajímalo, jak chcete z takového láhve ohřívat vodu „pro umytí celého těla pro 2 osoby“ 😉 Teoretické řečičky tu vede někdo jiný …

Dochy

Také pamatuju dobu, kdy vodu na umývání jsem ohřáli na sporáku, Velká koupel jednou týdně, kdy se zatopilo v brutaru. Když jsme byli na návštěvě u příbuzných na Moravě tak jsem trpěl, tam vodu pro to denní mytí ani neohřívali.