Petra99

Kolik kilometrů může ujít štěně?

Dobrý den, máme 9-ti týdenní štěně Border kolie, chci se zeptat kolik km muže denně ujít? Veterinářka říkala, že už můžeme začít chodit ven, ale neřekla na jak dlouho a jak daleko? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

U takového prcka ještě s kilometry nepočítej. Stačí, aby se štěně proběhlo a jak vidíš náznak únavy, domů. Ve druhé části dne můžeš procházku zopakovat a hlídej, ať se zbytečně neunaví.
Doplňuji:
Ono se to nezdá, ale takové štěně si rádo hraje a pokud si spolu jen hrajete, naběhá se až až. I kilometry.. ))

Další odpovědi
Wortygen

Vzhledem k plemeni bych dal maximálně 5 km. Přece jenom je to ještě štěně.
Možná poradí někdo něco jiného , ale já bych více nedával.

Petra99

Tak děkuji :) Dnes jsem s ní šla 2,5 km a hned jak jsem přišla domů tak usnula :D Tak to asi bylo moc po cestě už taky trochu kňučela. Tak příště půjdu méně :')

www

Zbytečně brzy uzamčená otázka. Ale hlavně, že máš zkušenost 🙂