kotas

kolik je v tomto roce svátků?

Domácí úkol Základní školy

Nejlepší odpověď
annas

K odpovědi Alneeda – letos bylo Velikonoční pondělí 13. 4., nikoliv 9. 4. Velikonoce jsou proměnlivé svátky, slaví se první neděli po jarním úplňku.

Další odpovědi
Tombik

Celkem jich je 12.Jsou to následující svátky:

  • 1. leden – Nový rok
  • 9. duben – Velikonoční pondělí
  • 1. květen – Svátek práce
  • 8. květen – Den osvobození od fašizmu
  • 5. červenec – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6. červenec – Den upálení mistra Jana Husa
  • 28. září – Den české státnosti
  • 28. říjen – Den vzniku samostatného československé­ho státu
  • 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii
  • 24. prosinec – Štědrý den
  • 25. prosinec – 1. svátek vánoční
  • 26. prosinec – 2. svátek vánoční

Edit:Dále záleží, jaké vyznáváš vyznání.Protože každá víra má své svátky.

Zdroj: www.mesec.cz/clan­ky/statni-svatky-v-roce-2007/

Lencis

Domácí úkol znamená úkol který máš vypracovat samostatně. Není na škodu používat internet, ale používej ho správně.

Do vyhledavače napiš kalendář on-line .. a pak už jen satčí jednoduše počítat. Určitě by ti to zabralo méně času, než tady vypsání x otázek 😉

Džanička

Ano je jich 12,tak jak jsou moc hezky rozepsané nade mnou.