Martin Tomča

Kolik je na území ČR psích útulků?

Kolik je na území ČR psích útulků? Jedná se mi o přesný počet, nebo odkaz na nějakou evidenci psích útulků.

Odpovědi
annas

Našla jsem seznam psích útulků, ale zřejmě jde jen o ty,, které jsou v evidenci státu. Můžete si je spočítat. – více než 110.

Je uvedený přehled za jednotlivé kraje.

Nejvíce je jich ve Středočeském kraji (18) a v Moravskoslezském (15).
Nejméně v Olomouc,. Plzeňském a Zlínském – 4 psí útulky v každém z nich.

https://dogsli­fe.cz/psi-utulky/

Drap

Myslím, že přesný počet se obtížně zjistí. Některé fungují jako zcela soukromé, bez pomoci státu a jakýchkoli příspěvku. K takovému soukromému útulku když se budu starat o několik psů, či koček, nemusím mít žádné povolení, takže přesný seznam získat je nemožné.