Kolik je Kb MB nebo naopak ??

Nejlepší odpověď
Deter

http://webdeve­loper.earthweb­.com/reposito­ry/javascripts/2001/04/4­1291/byteconver­ter.htm

1 Megabyte = 1048576 Bytes = 1024 kB

Další odpovědi
arygnoc

kilo je předpona pro 1000, mega pro 1000000.

někde se setkáte s tím, že kb je 1024 bajtů, což je nesprávně (2 na 10 bajtů), nebo že MB je 1024 kb – 10 na 20 bajtů).

předpony kilo a mega jsou jasně definovány.

Margaery

Ano, informace pana arygnoc je pravdivá i mylná zároveň. Pokud se totiž zamyslíte, jaké že názvosloví kilo a mega má pan arygnoc na mysli, zjistíte, že se jedná o názvosloví pro jednotky soustavy SI, tedy pro FYZIKÁLNÍ jednotky mezináodní platnosti. V informatice se ovšem používají také a zda se jedná o názvosloví jednotek SI nebo o tzv binární předpony, je nutné rozlišit z kontextu.

V IT je naprostá většina všech čísel odvozena od čísla 2 (binární soustava má dva stavy) a jeho mocninou (tedy počtem čísel „na šířku“). Pak je také nutno rozlišit b – bit a B – byte.

1B = 8b
1kb = 2^10b = 1024b = 128B

hanulka11

zde se podívej
http://www.on­tola.com/cs/ko­lik-kb-ma-mb-a-kolik-mb-ma-gb