loruen

Kolik bych musela sníst muškátových ořechů v jídle abych se otrávila?

Kdybych nezemřela,které orgány bych měla poškozené a jaké jsou příznaky této otravy?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Mimo své nesporné využití v kuchyni a lidovém léčitelství, disponuje muškátový oříšek i psychoaktivními účinky silic myristicinu a elemicinu. Ve vysokých dávkách nad 25 – 30 g (asi tři oříšky) vede ke ztrátě vědomí a křečím, které poté obvykle vyúsťují v kóma a úmrtí jedince.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mu%C5%A1k%C3%A1tov%C3­%BD_o%C5%99%C3%AD%C5%A1ek