PO

Kofein/Tein

Je kofein to same jako tein v caji? A obsahuje kazdy caj pouze tein nebo muze obsahovat i kofein? Napriklad zeleny caj.

Nejlepší odpověď
dewil

Kofein (podle rostliny Coffea arabica, česky kávovník) je alkaloid, který příznivě stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou.

Čistý kofein je bílý hebký prášek nebo lesklé jehličky, hořké chuti.

Purinový derivát kofein se vyskytuje v listech, semenech a plodech alespoň 63 rostlin. Nejznámější jsou kávová zrna (Coffea arabica), kakaové boby (Theobroma cocao), cola ořechy (Cola acuminata), čajové lístky (Camellia thea), lístky maté (Ilex paragueyensis) a guarana (Paullinia cupana). Čaj obsahuje ještě dva další alkaloidy theofylin a theobromin. Kofein se přidává do nealkoholických nápojů jako Coca-Cola, Kofola a další. Podle výskytu se označuje též jako tein, matein či guaranin.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein

Další odpovědi
Krugerka

Tein je oznaceni pro kofein v caji, neboli je to to same.

makyna

ano kofein a tein je to same

Janulka

Ahoj, já jen doplním:
http://www.f-sport.cz/prin­t.php?id=101
Velmi zajímavý článek o kofeinu a teinu.

Attack-design

ano tein je kofein, u čajů