Klávesnice

Je nějaká stránka kde najdu návod jak napsat třeba dlouhý o nebo n a t s háčkem děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

pochybuju… není totiž nic jednoduššího. Klávesa s háčkem a čárkou se nachází vpravo nahoře vedle klávesy Backspace (jsou na ní symboly + – ˇ ´). Chcete-li napsat písmeno s čárkou, zmáčknete NEJPRVE tuto klávesu s čárkou a pak příslušné písmeno; chcete-li napsat písmeno s háčkem, zmáčknete rovněž nejprve tuto klávesu, ale zároveň se Shiftem a následně klepnete do písmene, nad nímž má háček být. Problém nastává jedině tehdy, chcete-li napsat „neozdobitelné“ písmeno (např. B s háčkem) – to se vám zkrátka nepodaří.

Další odpovědi
rynek878

Podívejte se na tuto stránku:

Zdroj: http://dusan.pc-slany.cz/klaves­nice/ceska_kla­vesnice.htm

alexandra

Ono možná není nic jednodužšího,ale když někdo začíná,tak to problém asi je.A určitě by to mělo být někde popsané.Já jsem se to kdysi učila z knížky,začínáme s počítačem.A když už je na internetu skoro všechno,tak by tam mělo být i toto.Ale nevím kde.A pokud to tam není,tak je to smutné.

GangstaHelper

„A když už je na internetu skoro všechno,tak by tam mělo být i toto“

Ono to tu někde bude. Vtip je v tom, že kdo neumí tento základ, neměl by být ani sám na internetu. Nejdříve obsluha klávesnice, pak internet.

Navíc chytrá knížka stojí pár korun…