ladaI

Klasický tlakový spínač domácí vodárny(darlink) TSA – pracovní poloha svisle. Bude fungovat i vodorovně?

Odpovědi
elkon

Jistě že. Tlak se šíří všemi směry.

orwell

Pokud se jedná o stený spínač jako u Darling micro, pak nevidím důvod, proč by neměl. Obsahuje pákový mechanismus se dvěma poměrně silnými válcovými tažnými pružinami určujícími zapínací a vypínací tlak. Celkově robustní mechanismus by, dle mého názoru, neměl být ovlivňován gravitační silou, která je v porovnání se silami pružin zanedbatelná. Byl jsem se pro jistotu podívat ve sklepě, kde zmíněnou vodárnu mám, i když už nefunkční. Kdysi jsem se s ní dost vyblbnul. Vydržela spoustu let a myslím si, že o podobném výrobku s takovou délkou života se nám dnes může jenom zdát.

Dochy

Já bych si nebyl až tak jistý. Ano, tlak se šíří všemi směry, ale bez znalosti konkrétního zařízení bych se zdráhal odpovědět. Sice je to v současnosti spíše vyjímečné, ale některá zařízení mají předepsanou pracovní polohu.