IvanaS

Klasická nebo průmyslová kolečka ke stolu do ateliéru?

Zdravím!
Budu si pořizovat do ateliéru stůl, se kterým budu často hýbat, přesouvat z místnosti do místnosti, někdy i ven. Myslíte si, že stačí normální kolečka z prodejny nebo mám raději koupit průmyslová? Máte s tím někdo zkušenost? Průmyslová nejsou ani tak drahá, musela bych je objednat (např. mám na mysli tyto: http://www.acom­ponents.cz/Do­koncovaci-prvky/Kolecka/) Děkuju předem za radu!

Nejlepší odpověď
gecco

Ze všeho nejdřív si zjisti hmotnost stolu a nosnost koleček – kolečka, která:

  • nemají výrobcem udanou nosnost, naprosto vyřaď z výběru
  • mají nosnost pod 50 % *) uvažovaného zatížení, neber v úvahu
  • zvol si průměr a šířku podle povrchu, po němž se budou pohybovat **)
  • zvol si materál povrchu koleček ***)
  • vyber si podle designu

😉
___
*) časem dojde k opotřebení a nebo vyššímu zatížení, ´bezp.´ faktor 2 není k zahození
**) na hladký beton stačí kolečka menší a užší, než na koberec, zámkovou dlažbu a nebo trávník
***) třeba kolečka z černé měkké gumy bych na vnitřní podlahy nepoužil – budou nechávat stopy
___
Pokud si ještě pořád máš z čeho vybírat, vol kolečka s kuličkovými ložisky a brzdou (aby ti stůl neujížděl, když nechceš).
😉